Ik heb me erg verwonderd over het nimmer aflatende enthousiasme waarmee Marcel Nieuwland te werk ging. Hij was er ook goed in om dingen te regelen, contacten te leggen, mensen te enthousiasmeren en mensen voor zijn karretje te spannen. Mooi om Marcel te zien opbloeien tussen al die nieuwe en jonge medewerkers. Hoewel Marcel qua leeftijd al wat verder van het jeugd- en jongerenwerk in Sint Pancras stond, had hij dezelfde toewijding als vanouds en wist ie iedereen enthousiast te maken voor Pancpop. Hij voelde zich niet te groot, maar ook niet te klein om de kar te trekken. Op de dag zelf hield ie een aantal keren een peptalk voor alle medewerkers. Dat werkte echt! De dag zelf verliep erg leuk en gemoedelijk. Marcel was de kartrekker, de leider. Hij was mans, had een grote mond, maar hij maakte het ook waar. Hij kreeg dingen voor elkaar door het gewoon te doen! Mooi om te zien! Muziek haalden we uit ons eigen kringetje. Ik kende veel muziekkanten en zij kende weer andere muzikanten etc. Het doel van het popfestival was om mensen een leuke dag te bezorgen en zeker niet om er geld aan over te houden. Door de jaren heen is er heel wat afgeregeld en georganiseerd door een heleboel mensen. Dat de naam van Marcel Nieuwland continu terugkomt bij elk popfestival is opmerkelijk te noemen. Wie ik ook gesproken heb, iedereen kijkt erop terug, als een mooie tijd waarin we allemaal streefden naar hetzelfde doel, namelijk, "mensen een mooi festival bezorgen". Bovenstaande is slechts een fragment van al die mooie popfestivals die er zijn geweest. Het is onmogelijk om volledig en compleet te zijn, aangezien de historie van het Pancpop-festival te omvangrijk is. Het is slechts een teaser voor het geheugen voor hen, die het voorecht hebben gehad dat ze erbij mochten zijn. Dennis Bakker Tate Younger, links Wigert Dronkert John Vermeet: die het erg warm had die dag. 133

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 134