landbouwdoeleinden te hebben geregeld. Wisten wij veel? Voor muziek was een ander aggregaat nodig die continu stroom levert en een ontstoord signaal geeft. I Ielaas was het te laat om nog iets anders te regelen dus ze moesten het er mee doen. Tsja, er ging ook weieens wat fout Karl den Hartigh: Van de Pancpop-festivals kan ik me weinig meer herinneren. Ik weet alleen nog dat ik de poster voor het festival van '85 had gemaakt en dat ik heel veel foto's heb gemaakt tijdens de optredens. Waar die gebleven zijn is mij trouwens een raadsel. Het was een stressvolle en lange dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Ik weet nog dat ik verliefd was op het zusje van Mieke Stemerdink (zangeres Gigantjes)tsja, waarschijnlijk daardoor is mijn geheugen één groot zwart gat. Dat er in 1985 weinig publiek was, kwam mede doordat in de publiciteit weliswaar vele aankondigingen waren gepost in vele kranten, maar dat in geen één bericht stond vermeld dat het popfestival gehouden werd in een tent. Het was die dag slecht weertsja, dan heb je geen zin in een buitenpopfestival?! Ab Kooy: Eigenlijk zou Binberg in plaats van Highway Chile spelen. Maar de gitarist van Binberg (Jaap Castricum) moest onder het mes en dus moesten we op zoek naar een vervanger. Jammer, want de gitarist, Jaap Castricum, was zeer populair in Sint Pancras. De voormalige gitarist van Carlsberg zou misschien voor meer publiek hebben gezorgd?! En meer publiek konden we op die dag wel gebruiken. PANCPOP 31AUGUSTUS 1996 Line-up Locatie Bestuursleden/medewerkers Jan Paul van der Meij, Shoot the Moon, Tate Younger, The Legend, Rob van der Plas, Catfish, The Glimmer Twins Entree Fl. 12,50 Marcel Nieuwland, Wigert Dronkert (Organiserend duo) In 1996 was het 11 jaar geleden dat er in Sint Pancras voor het laatst een popfestival werd georganiseerd. Marcel Nieuwland heeft samen met Wigert Dronkert het laatste Pancpop-festival georganiseerd. Uiteraard met hulp van vele bestuursleden, middenstanders en ander inwoners van het dorp. Omdat het 131

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 132