PANCPOP 29 JUNI 1985 Line-up Locatie Bestuursleden/medewerkers Nightlife, Paola Passionata, Flavium, Highway Chile, Original Talkatives, Gigantje Entree Fl. 15,- 300 bezoekers Ab en Jan Tinus Kooy, Henk v. Dijkhuizen, David en Ingena Wolf, Hans Ploeger Detail: Pancpop wordt voor het eerst in een tent gehouden Henk van Dijkhuizen: Het idee van een tent ontstond na druk beraad binnen het bestuur. We wilden de onzekere factor van het weer uitsluiten. Het was immers al eens afgelast en eenmaal bijna en dat risico wilden we deze keer niet nemen. Waar het hem in zat, dat dit festival een financieel fiasco werd, weet ik nog steeds niet. We hadden er naar mijn mening voldoende werk aan gehad. Je had in die tijd meerdere festivals Pancpop was niet meer het enige regiofestival. Elk dorp had bijna een popfestival. We waren 1 van de velen en misschien dat daardoor het bezoekersaantal tegen viel? Ik kan me nog herinneren dat we tijdens het festival elkaar menigmaal aankeken en ons afvroegen: Wanneer komt dat publiek nou?" We hadden berekend dat het festival uit kon als er 800 man kwam. Er zijn er maar zo rond de 300 geweest. Dat we amateurs waren bleek maar weer eens, toen er een aggregaat voor de stroomvoorziening geregeld moest worden. Hans Ploeger zat in het bestuur en die zou wel aan zo'n apparaat kunnen komen. Geen probleem!! Toen de dag daar was werd op afgesproken tijd door de fa. Stammis uit Heerhugowaard een aggregaat afgeleverd op het zwembadterrein. Geen vuiltje aan de lucht, totdat de technici van de geluidsinstallatie kwamen en het aggregaat met gefronste wenkbrauwen aanschouwden. "Wat is dat voor een ding?" Bleek Hans een aggregaat voor 130

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 131