zijn, maar ook voor ons, als hij mee zou kunnen spelen op Pancpop met Herman Brood. Brood hoorde toentertijd toch tot de top van de Rock 'n roll scene in Nederland en het zou maar wat zo mooi zijn als ie ten minste één liedje kon meespelen! André was er toch, want ook de A-Butz speelde op datzelfde festival. Een paar weken voor het Pancpop speelde Brood ergens in Alkmaar en ik trok de stoute schoenen aan. Eerst aan zijn manager Koos gevraagd, maar die zei dat Herman dat zelf maar moest beslissen. Dus uiteindelijk na veel vijven en zessen kreeg ik hem te spreken. Ik zal nooit vergeten wat Herman antwoordde op de vraag of André van der Hoff tijdens het Pancpop-festival een nummertje mee zou kunnen spelen. Herman zei: Ach, laat die jongen een nummertje mee toeteren!" Hilarisch!! André van der Hoff heeft die dag meerdere nummers meegespeeld met Brood and his Wild Romance. We maakten ons ook nog ergens anders druk op de dag van het festival. Er hing een gerucht in de lucht dat er een groep gasten uit Schagen naar het festivalterrein zou komen om de boel op stelten te zetten. Ik weet nog steeds niet wie dat gerucht in de wereld heeft geholpen, maar we namen het wel erg serieus. Er zou ook iemand van die groep een geweer bij zich hebben. We hadden de ordegroep die we inhuurden ingeseind over het gerucht en ook de politie was op de hoogte. Alles was ons eraan gelegen om de veiligheid van het publiek te garanderen en het festival toch door te laten gaan. De jongens van Kallenbach Haarlem (ordeploeg) hadden een grote Amerikaanse slee die ze pal voor de ingang zetten. Op een goed moment zeiden ze: "Laat ze maar komen, wij zijn er klaar voor!". Zo met die slee voor de ingang zouden ze sowieso niet ongemerkt het festivalterrein op kunnen komen. Uiteindelijk zijn die gasten niet geweest en is Pancpop voorspoedig verlopen. PANCPOP 22 MEI 1982 Line-up Locatie Bestuursleden/medewerkers The Likeminders, Piek Pocket, Barrelhouse, Finger Itch, Tiger. Diesel, Carlsberg Zwembad bever Entree Fl. 10,- 500 bezoekers Jan Luijben, Paul van Maarschalkerweerd, Ruud Vermeer, Nancy van Vliet, Nico van Baar, Vincent Bakkum Bert van Baar: Tijdens Pancpop 1979 werd door aanhoudende regen de verdere optredens afgelast. We hadden toen geen verzekering waardoor we in de min eindigde. In 1981 hadden we die wel. 's Ochtends regende het wat, maar in de 126

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 127