ik nog een seizoen in het snoepwinkeltje van het zwembad gestaan. Het Jeugdhuis had de uitbaat van dat winkeltje overgenomen van Otto Gaarman die het voordien uitbaatte. De Pancpop-festivals hebben volgens mij financieel nooit veel opgeleverd, met uitzondering van het festival in 1981. Toen hadden we namelijk een goeie regenverzekering! Jan Luijben: Ik was al betrokken bij het Jeugdhuisgebeuren voordat ik in 1981 voorzitter werd. Het Jeugdhuis kreeg in dat jaar een onderkomen aan het Beverplein 3. De popfestivals kwamen tot stand door met name de contacten die Marcel had en had opgedaan bij o.a. Jan Hupkens en Jos Groothuizen. Tijdens Pancpop was onze grootste zorg het weer en óf we de bands wel konden betalen uit het entreegeld. We probeerden op allerlei manieren bekend te maken dat er een popfestival was. We hadden op een gegeven moment een heleboel stickers laten maken met de tekst: "We organiseren niet voor de kat z'n kut een popfestival!" De hele regio hing op een gegeven moment vol met die stickers. Ik weet nog dat we uren hebben vergaderd over de vraag: "Hoe duur maken we het bier"? We zaten te twijfelen tussen 1,75 en 2 gulden. We probeerden tactisch te zijn en wilden zoveel mogelijk winst maken, maar het bier niet te duur maken zodat mensen er minder van kochten waardoor we weer minder omzet maakten. Nou ja, na 3 uur en een heleboel bier, hakten we de knoop door. Het bier werd 2,50. We beredeneerden zo: Mensen betalen vaak met een geeltje (25 gulden) en de entree is 15 gulden dus houden ze een joet (10 gulden) over. Van die joet is het efficiënter voor ons als ze daar 4 bier van kunnen kopen in plaats van vijf, want met 4 houden we meer bier over en meer geld en dus meer omzet en winst?!? We waren tijdens het festival nog wel steeds bezorgd of we de juiste keus hadden gemaakt en of men het niet te duur zou vinden. Al snel werden we van die zorg verlost, want de verkoop van het bier was niet te houden en nog ver voor het einde, trok er iemand aan de bel met het verzoek om ergens nog extra vaten bier te halen, omdat we anders het einde van het festival niet haalden. Op het eind was al het bier schoon op! Een goeie keus dus! Jan Luijben over The A-Butz: Deze band was bijzonder populair bij het Jeugdhuispubliek en had al een heleboel keer opgetreden. Niet alleen op Pancpop, maar ook in Rust Wat waar het Jeugdhuis ook vaak iets organiseerde. Andre van der Hoff speelde saxofoon in die band. Ik had bedacht dat het leuk voor hem zou

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 126