Paul van Maarschalkerweerd was een medewerker van het eerste uur. Vanaf 1976 was Paul betrokken bij verschillende activiteiten vanwege zijn broer Robin, die vanaf die tijd in het bestuur zat. In 1981 heeft hij zitting genomen in het bestuur van het Jeugdhuis op verzoek van Jan Luijben. De eerste gedachten die bij Paul opkomen als ie terugdenkt aan het popfestival van 1981 waren vooral de vele de zorgen om al het geregel heen. Paul van Maarschalkerweerd: "Ik weet nog goed dat ik erg blij was als het festival voorbij was en alles goed was gegaan. Tijd voor genieten was er niet. Voortdurend moesten er tijdens het festival dingen geregeld worden en had je continu de stress of de artiesten die geboekt waren wel kwamen en als ze kwamen, dat ze er op tijd waren. Ik denk eraan terug als een stressvolle tijd. De spaarzame momenten die ik me voor de geest kan halen zijn bijvoorbeeld het optreden van Herman Brood. Ze moesten hem nog net niet op het podium dragen, maar het scheelde niet veel. Aan alles kon je zien en merken dat ie óf dronken óf stoned óf allebei was. Maar ik kan me ook nog herinneren dat er een podium gebouwd moest worden. Er werd dan altijd een beroep gedaan op de familie Boersen. Wat ik me kan herinneren is, dat er speciekuipen op zijn kop op de grond werden gelegd, daarop een zooitje balken en dan de vloer. Ik weet nog dat er op een gegeven moment stress ontstond omdat Mario Boersen de boel niet vertrouwde en het podium wilde versterken met extra speciekuipen. Alleen de speciekuipen waren op. Op het laatste moment werden nog een aantal speciekuipen van een klus gehaald waar ie de week ervoor nog bezig was geweest. En zo kon het podium toch versterkt worden. Ik weet ook dat we een knokploeg in hadden gehuurd van de firma Kallenbach uit Haarlem om de orde te bewaken. Van de gehele organisatie weet ik eigenlijk niet zo veel meer. Marcel Nieuwland regelde alles en ons werd gewoon verteld wat we moesten doen. Alles ging wel een beetje op de amateur manier. Chris Duinmeijer leverde de fris en het bier. Als er een tekort dreigde, gingen we met die pieperbus van Marcel naar Chris, want daar stond de drank in de koeling. Met z'n allen laadden we dan de bus vol en gingen weer terug naar het zwembad om de boel te bevoorraden. Het heeft ons van alles opgeleverd, maar weinig geld. Ook dit popfestival eindigde financieel in de min. Om het verlies weer wat in te halen hebben Willem Verkuil en stressmomenten, het gedoe en The A-Butz 124

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 125