MINI FESTIVAL 10 MEI 1980 Line-up Locatie Bestuursleden/medewerkers The Spivs, The rousers, The Bunglers, The Atomix Benefiet festival t.b.v. Transport gebouw Andijk naar Sint Pancras. Op de oude ijsbaan aan de Vinkenlaan. Entree Fl. 3,50 400 bezoekers. Bert Balder, Nico van Baar, Rob Logger, Nancy van Vliet, Ruud Vermeer, Jack Madderom De naam van Ruud Vermeer dwaalt gedurende de gehele historie van het Jeugdhuis links en rechts door het beeld. Van 1978 tot 1980 is Ruud bestuurslid geweest en heeft ie o.a. samen met Marcel Nieuwland in 1980 twee buitenfestivals georganiseerd. Ruud Vermeer: Voordat je begint met schrijven moet je eerst lOx Marcel schrijven, dan een hele tijd niets en dan pas beginnen. We kunnen wel stellen dat we alle popfestivals aan Marcel Nieuwland te danken hebben. In 1980 hebben we ook samen met Marcel een alternatief festival georganiseerd op de toenmalige ijsbaan aan de Vinkenlaan. We waren het debacle van het voorgaande jaar (verregende Pancpop van 1979) financieel nog niet te boven dus moest het een popfestival worden dat geld opleverde. We hebben toen voor het eerst een bevrijdingsfestival letje georganiseerd achter de Bikker op een grasveldje op een aanhanger van transportbedrijf Jonker. Nog geen week later hebben we nóg een festival georgani seerd, maar dan meer een Pancpop zoals we het kenden met meerdere bands en dus iets verder op de ijsbaan. De entree was laag gehouden om vooral zo veel mogelijk mensen aan te trekken. We hadden nog geen onderkomen, dus wekelijks zaten we bij Marcel te vergaderen. Dat vergaderen ging altijd gepaard met een krat bier en praatten we elkaar enthousiast. Zeker als de datum van het festival naderde, moest er intensief vergaderd worden natuurlijk. Dat zal wat bier gekost hebben zeg! 122

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 123