dat het wel los zou lopen met dat garant staan, maar gek genoeg nooit ervan uit gegaan dat we echt verlies zouden kunnen gaan leiden. Vlak daarna hebben we een makrelen-actie opgestart om het verlies weer terug te brengen tot behapbare proporties. Mijn moeder (93) leeft nog en heeft het er nog weieens over. Hans-Peter Corbee: Wat me bij is gebleven van het popfestival van '78 is het optreden van The Softies. Deze band kwam uit Engeland en liftte mee met die hele punkscene die daar aan de gang was. Ze waren bezig aan een klein tournee door Europa en hadden al een aantal woeste optredens achter de rug. Toen de band 's middags begon te spelen op het zonovergoten zwembadterrein, ging iedereen zitten en liggen genieten van de muziek en het weer en het hele gebeuren tot ergernis van de band. The Softies waren gewend dat wanneer zij met spelen begonnen, het publiek vanaf de eerste tonen tot en met de laatste wild dansend en schreeuwend mee deed. Hier dus niet. Op den duur riep de zanger uit frustratie: "You're no punks, but fuckin'hippiesü" Rob van der Plas: Cock de Jong van de Rousers speelde op een stoel. Cock was kort daarvoor geopereerd aan zijn voet en kon dus niet staan. Doordat Theo (van der Plas) tijdens het optreden van de Rousers op het podium aan het springen was, kwamen al de specieresten van het podiummateriaal los. Het podium was immers gebouwd van een bouwsteiger van de familie Boersen. Op een gegeven moment viel Theo, scheurde uit z'n broek en zag helemaal wit van het metselstof. Natuurlijk ging het optreden onverstoord door! De Rousers waren erg populair in Sint Pancras en hun populariteit was op hun piek in dat jaar. Ze werden onthaald in het dorp door een menigte fans op een boerenkar voorgetrokken door een tractor gewapend met spandoeken. Voor die tractor liep een fanfare-band uit Stompetoren. Het idee kwam van de band "Normaal", die soortgelijke stunts uithaalde. PANCPOP 26 MEI 1979 Line-up Locatie Bestuursleden/medewerkers Carlsberg, Howling Hurricane (met Angela Groothuizen), Buffalo Thrill, Sesam, The Spivs, Winston (uit Engeland), Jaap Dekker, Girlie Zwembad Bever Entree Fl. 10,- Later afgelast i.v.m. regen! Bert Balder, Nico van Baar, Rob Logger, Nancy van Vliet, Ruud Vermeer, Jack Madderom 120

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 121