Pof (Jaap) Groot stond bij de deur en die kon heel erg streng zijn! Na afloop van Pancpop 1977 vond ik tijdens het opruimen een witte gitaarband van de gitarist van de Bintangs! Ik dacht: "die is van mij"! Een mooiere trofee kon je je in die tijd niet wensen. Ik heb er nog jaren mee opgetreden. Ruud Vermeer: We waren allemaal verbaasd dat Sint Pancras en Pancpop kennelijk goed genoeg was om op te treden?! Pancpop stond op de kaart, want grote namen wilden bij ons komen optreden. Het Pancrasser popfestival betekende echt iets. De benaming "popfestival" was synoniem voor het Pancrasser Pancpop en niet zoals nu een woord dat aangeeft dat er bands in de open lucht spelen. Pancpop was Het Popfestival en andersom! Sint Pancras betekende wat omdat er een festival werd georganiseerd! De ideeën kwamen bijna allemaal uit de koker van Marcel. Zo ook het idee om flyers vanuit een vliegtuig te verspreiden. Marcel kende iemand met een sport vliegtuigje en die kreeg hij zo gek om vóór de datum een rondje om Sint Pancras te vliegen en Marcel zou dan vanuit een open deur die flyers eruit gooien. Toen het zover was en Marcel in dat vliegtuigje zat, was het toch wel erg spannend om dicht bij die open deur te komen!? Het moest ook nog eens snel gebeuren dus in een uiterste poging om de flyers toch in de lucht te krijgen, gooide Marcel van een afstand de flyers met doos en al door het gat van de deur. Met als gevolg dat er gewoon volle dozen bij mensen in de tuin terecht kwamen! Ik meen dat er bij familie van der Streek een doos rechtop in de prut stond. Dat daar geen doden bij zijn gevallen, mag een wonder heten... Bert van Baar: Dat we goed bezig waren goed in het organiseren van een popfestival bleef niet onopgemerkt en bleef niet binnen de gemeentegrenzen. PANCPOP 27 MEI 1978 Line-up Locatie Bestuursleden/medewerkers Hobo String Band, The Rousers (met Theo vd Plas), the Dutch Blues Band. The Softies (i.p.v. The Flying Spiderz die verstek moesten laten gaan door ziekte van enkele leden), Spaak, Cake, Livin' Blues, Lucifer Zwembad Bever Entree Fl. 7,50 Marcel Nieuwland, Bert van Baar, Piet Ruys, Robin en Paul van Maarschalkerweerd, Hans Peter Corbee, gebr. de Graaf. Ruud Vermeer

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 119