Els Nieuwland-Rijs (weduwe Marcel Nieuwland): Ik kan me maar bar weinig herinneren van die tijd. Ik was toen nog maar 15 jaar, maar wel al de vriendin van Marcel Nieuwland. Bij Marcel moet het idee van een popfestival ontstaan zijn. Van dat popfestivalletje in 1975 weet ik niets meer, maar het zou zo maar kunnen. Marcel was van huis uil een regelaar. Hij was de man met de contacten. Ik kan me herinneren dat ie samen met Piet Ruys als portier bij de deur van café Het Vijvertje in Alkmaar regelmatig te vinden was. Jan Hupkens bestierde daar de boel en die liet regelmatig muzikanten en bands optreden. En niet de minste bands. Barrelhouse heeft er bijvoorbeeld regelmatig opgetreden. Zo raakte Marcel in contact met allerlei muzikanten. Zo kwam hij aan de contacten. Met zijn vlotte babbel breidde dat netwerk zich razendsnel uit. Marcel hield van het regelen. Het was een tweede natuur van hem. Dat gold niet alleen voor het Pancpop, maar ook voor diverse andere activiteiten die hij door de jaren heen georganiseerd had. Hetgeen hij op dat moment mee bezig was, was het belangrijkste op de wereld. Hij stortte zich er helemaal in en vol toewijding ging ie dan aan de slag met het geregel. Daarnaast wist ie altijd feilloos allerlei mensen voor zijn karretje te spannen door ze te enthousiasmeren voor zijn activiteit. Hans-Peter Corbee: De naam Pancpop moeten we hebben afgeleid van Pinkpop dat sinds 1970 bestond. Je kan het je nu niet meer voorstellen, maar zéker in het begin was Pancpop een begrip. Niet alleen in de regio, maar door het hele land. Bert van Baar: Het idee van een popfestival kwam ook mede door het VPRO- programma Piknik. In dit programma werd popmuziek telkens vanaf andere locaties live uitgezonden. We keken er graag naar en inspireerden ons. Als we dan weer eens een vergadering hadden met Piet Ruys, de jongens van de Graaf, Hans-Peter, ik, Marcel en de gebroeders Van Maarschalkerweerd hadden we het o.a. daarover en naarmate het bier rijkelijk vloeide werden onze ideeën steeds concreter en reëler. PANCPOP 22 MEI 1976 Line-up Locatie Bestuursleden/medewerkers Karei Jagtenberg Band(Greasy), Human, Front Page, Spaak en Memphis Zwembad Bever Entree Ff 6,- Marcel Nieuwland, Bert van Baar, Piet Ruys, Robin en Paul van Maarschalkerweerd, Hans Peter Corbee, gebr. de Graaf. Willem Roos 115

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 116