het wel leuk om mee te doen. Er werd driftig geoefend en bij vlagen was het best wel aardig. Het werd echter echt een geheel toen Bert Claasen de band kwam versterken. Dit gitaartalent had zich al in diverse bandjes laten gelden, vond Bar Nico ook wel een leuk café, dus waarom niet. Het repertoire breidde zich gestaag uit en op de bewuste Kerstavond was er een avondvullend programma voorhanden. Nou ja, iedere nummer werd twee keer gespeeld maar dat mocht de pret niet drukken. De hele avond werd een doorslaand succes. Diverse horecagelegenheden uit de regio meldden zich om de band te binnen te halen, niet in de laatste plaats omdat er vaak dorstige kennissen meekwamen. De druk werd wat te groot voor bassist Dirk en deze dacht dat een discoband hem toch iets meer zou liggen. Jan Hartman zag nu dat het hier toch wel om een engszins serieuze aangelegen heid ging, en dat er wat te halen was. Hij ging dan ook welwillend in op een nieuw aanbod om zich bij de groep te voegen. Zijn contact met veel vooraanstaande muzikanten uit de regio was het begin van heel wat personele wisselingen. Zo ook het verdwijnen van een van de oprichters: Hans Groot. In zijn plaats kwam Kees Volkers als gitarist, (nu Kubus and the Kingpins en ex Doe Robberts) maar het hoofdbestanddeel bleef toch Klaas met zijn excentrieke voorkomen en uitspattingen. Heden ten dage zitten Kees en Bert nog in de scene, Hans speelt af en toe nog op de gitaar als hij dat ding per ongeluk tegenkomt op zolder. En Jan?? Doordat zijn lichaam niet meer deed wat Jan graag wilde, was hij genoodzaakt om het muzikantenbestaan op te geven. Klaas vertrok na een turbulent leven met de noorderzon en leidt een teruggetrokken bestaan ergens in het zuiden des lands. Hans Groot. 113

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 114