Travelin' Band De Travelin' Band is een rock 'n' roll band die zich toelegt op het spelen van rock en popnummers uit de 60s, 70s en 80s tot ook het meest recente verleden. Klassiekers, maar ook vergeten pareltjes uit de rijke historie van de popmuziek. Lekkere muziek waar je niet bij stil kan blijven zilten. Historie van een 'goud van oud' coverband De Travelin' Band vindt haar oorsprong in het Noord-Hollandse Sint Pancras. In de zomer van 1981 richtten de Pancrassers Hans Rozing (goed voor gitaar en zang), Henk Balder (uitblinker op de bas en ook zang) samen met Ronald Bakker uit Alkmaar (solide op de drums) en de sologitaar spelende Edwin Stolwijk uit Heerhugowaard een band op. De naam van de band werd gevonden in het nummer 'Travelin' Band' van John Fogerty, bekend van Creedence Clearwater Revival. De eerste oefenmiddag zorgde al gelijk voor een hele hoop commotie! Het drumstel lag in de auto, die stond daar met de deur op slot, en de sleutels in het contact! Na een halve middag "hengelen" en inbreken in hun eigen auto, kon er worden begonnen met het oefenen van de nummers van Creedence, de Stones en Bowie. Een gedegen repertoire van rock klassiekers werd al snel opgebouwd. Het duurde niet lang of de Travelin' Band was een graag geziene band op popfestivals, in jeugdhuizen en kroegen in de buurt van het Alkmaarse. Legendarisch is hierbij het optreden op het Beverpopfestival in het midden van de 80-er jaren. Er werd in korte tijd een gedegen reputatie opgebouwd, niet in de laatste plaats doordat de zaalhouders bij de optredens verzekerd waren van volle zalen en een verhoogde drankomzet. Na een kleurrijke tijd van muziek maken dachten de bandleden om een zangeres aan de band toe te voegen. Deze werd gevonden via een talentenjacht. Het werd Jolanda B. Maar het bleef, zoals zo vaak, niet bij muziek maken alleen. Al zeer snel waren de muzikanten verliefd op de zangeres. Er volgden vele wisselende afspraken en er moest maar een andere zangeres worden gevonden! Die werd gevonden 108

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 109