hieraan verwant was. Het moest alleen niet al te moeilijk zijn. Ondanks onze jeugdigheid waren wij ons toen al van onze beperkingen bewust. Na een dik uurtje oefenen was het vaak welletjes. Er moest dan eerst wat gedronken worden, alvorens wij zelf richting het Jeugdhuis gingen. Op zaterdag lonkte The Sting in Alkmaar of De Koog in Noord-Scharwoude. Uiteindelijk kwamen na ongeveer een jaartje toch de optredens. Het liep niet storm qua publiek, maar dat kwam natuurlijk omdat je in die tijd nog geen facebook had. De mensen waren moeilijker te bereiken (die idolate vrouwen trouwens ook bij nader inzien). Probleem was vaak dat de zenuwen ons parten speelden. Om dit op te lossen dronken we zogezegd nog weieens iets van tevoren. Dit zou tot gevolg kunnen hebben dat als het eerste nummer werd ingezet, er plotseling drie verschillende nummers door elkaar heen gespeeld werden gedurende enkele seconden. Dit is ons overigens nooit gebeurd.. In Het Jeugdhuis speelden wij in ons imposante bestaan zeker één keer per jaar. Daarnaast speelden we in andere jongeren centra en een enkele keer in een kroeg. Zo hebben wij ook nog het bolwerk van de punkbeweging in Alkmaar (Parkhof) aangedaan. Zo deden wij daar het voorprogramma van de plaatselijke punksensatie CKN. Uiteindelijk waren wij toch nog beter dan het hoofdprogramma. De drummer van deze band was namelijk zo laveloos dat hij voor het optreden op een bank in de zaal in slaap was gevallen, en met geen mogelijkheid wakker te krijgen was. Uiteindelijk werd de roem en het altijd maar leven in de schijnwerpers ons teveel. Na een jaar of vijf besloten wij in navolging van Doe Maar de stekker eruit te trekken. De lege kratten bier werden ingeleverd en van het statiegeld konden wij redelijk onbezorgd leven (voor een dag of twee...) Na een korte periode van bezinning werden de instrumenten toch weer opgepakt. Dennis had zich aangesloten bij een andere Pancrasser band en Ronald had een duo gevormd met Sonja Bouma. Sonja Bouma 106

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 107