The Spivs Het verhaal begint in 1976 op de Christelijke Mavo in Noord Scharwoude met een schoolbandje, Medicine Jar. De band bestaat dan uit Pancrassers Rob van der Plas (gitaar en zang) en Peter de Wit (bas), aangevuld met Hans Kouwen (gitaar)Henk Slot (orgel) en Dinand Bakker (zang) uit Heerhugowaard en drummer Joost Stolk uit Heiloo, die nog met Rob in de brugklas had gezeten. Ze spelen eigen liedjes en covers, treden regelmatig op in en rond Langedijk en oefenen op de zolder van de schuur van Boer Klijn aan de Achterweg. Oefenen doen ze steevast op zondag en de buurt spreekt er schande van. Het dak van de blijkt namelijk te werken een soort speaker zodat je het gedreun lot in de wijde omtrek kan horen. Buurman Klijn, alhoewel keurig protestant, vind het allemaal prima. Niet dat hij de muziek mooi vond, maar als hij de 'nieuwbouwers' dwars kan zitten, doet hij dat graag:-) In '77 verandert er veel: de Punk waait over uit Engeland, Rob's broer Theo van der Plas wordt zanger van The Rousers, Rob zit op de Havo in Alkmaar en ontmoet Henk Wagenaar uit Noord Scharwoude. Samen smeden zij plannen voor ook zo'n nieuwe band, een nieuw geluid, waarmee ze de wereld kunnen veroveren. Na wat druk heen en weer gebel en gepraat, wordt uiteindelijk Medicine Jar opgeheven en The Spivs opgericht. Er is een bezettingswisseling, Joost en Dinand verdwijnen, Henk W. gaat drummen, Cees Wagenaar (uit Sint Pancras) doet het geluid en wordt tevens gedoopt tot manager. Ook heeft de band meteen al een vaste roadcrew: Anne Peter Hoekstra uit Heerhugowaard, Rene Horsman uit Noord Scharwoude en Ron Kouwen (broer van Hans). The Rousers nemen de band meteen op sleeptouw. The Spivs doen voorprogram ma's in de Jvoog en spelen al snel op veel regionale podia in de jongerencentra en kroegen in West Friesland. Op een of andere manier is de tijd rijp. Het geluid van The Spivs is modern, slaat aan, de songs zijn snel, energiek en opvallend, mede 100

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 101