De muziekinstrumenten gingen mee, er werd een busje gehuurd en zo toerde de band door Ierland. In een dorp of stad aangekomen, werd eerst een Bed Breakfast gezocht en daarna werd een plaatselijke pub bezocht met de vraag of ze al live muziek hadden voor de avond. Zo werden er geweldige muziekavonden beleefd. Door de meezingavonden in de tenniskantine hadden Willem en Jan ook een uitgebreid Beatles en jaren'60 repertoire opgebouwd. Tijdens bruiloften en partijen werd meestal begonnen met Ierse muziek. Als later op de avond, na het nuttigen van een paar biertjes, de gasten wat onrustig en danslustig werden werd over geschakeld op jaren '60 en '70 muziek. Drummer Dick Dirkmaat en bassist Ton Commandeur voegden zich dan bij de groep en onder de naam "Midlife" kon er worden geswingd. Een ander hoogtepunt voor Ma Murphy's was het opnemen van een eigen cd. Voor de liefhebbers een goed bericht: er zijn nog steeds cd's te koop! Dat de groep zich niet uitsluitend beperkt tot Ierse muziek blijkt ook uit het feit, dat Ma Murphy's al een aantal jaren internationale kerstliederen zingt tijdens de levende kerststal, het kerstfeest in kinderboerderij "Jong Leven" en in de Kerstdienst in "De Regenboog". Door de crisis ging het aantal optredens hard achteruit. Veel mensen vierden hun jubileum of verjaardag in kleine kring of alleen met het gezin. In plaats van live muziek kon een eigen muziekinstallatie of een discjockey ook volstaan. Voor de band maakte dat niet eens zo heel veel uit. De liefde voor het samen muziek maken heeft altijd voorop gestaan. Ook nu wordt nog steeds genoten van het zoeken naar nieuwe nummers en het spelen daarvan. Wat niet betekent dat Ma Murphy's is gestopt met optreden. De band houdt zich nog steeds aanbevolen voor een gezellige feestavond. Jan Steltenpool

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 100