Pancpop door de jaren heen Beste lezers en lezeressen, Van voorgaande jaargangen bent u misschien gewend om ook dit jaar een stuk uit het verleden over het Jeugdhuis te lezen. Helaas, dit jaar dus niet. Volgend jaar willen we nogmaals en dan voor de laatste keer uit de rijke historie van het Jeugdhuis putten door alle, door de jaren heen, gehouden popfestivals georgani seerd door het Jeugdhuis te belichten en uit te lichten. Wie weet zich het eerste popfestival nog te herinneren? Met Herman Brood?! Of dat festival met die enorme tent wat uiteindelijk uitliep op een financieel debacle? Ook waren er door de tijd heen verschillende locaties, maar wie weet waar? Er zijn ook van verschillende jaargangen filmbeelden, waar zijn die gebleven? Hoe vaak is er eigenlijk een popfestival gehouden? Elke keer als het Pancpopfestival gehouden werd was een groot aantal medewerkers van het Jeugdhuis, maar ook een heel deel van de bevolking uit Sint-Pancras in touw om van alles te regelen om op die ene dag dat festival doorgang te geven. Er zijn verschillende generaties mee bezig geweest en het leverde altijd een positieve schokgolf door de gemeente op. Uitgangspunt is om in kaart te brengen welke bands er wanneer hebben opgetreden en welke mensen daaraan meegeholpen hebben om dat allemaal te organiseren. Maar ook welke middenstanders hebben daar allemaal aan bijgedragen? En ook om achter het antwoord van de vraag aan te gaan: Hoe is destijds het idee van een popfestival ontstaan? Natuurlijk komen dan de verhalen en anekdotes los. Dat kunnen we niet zonder uw hulp. We willen graag weten wie nog fotomateriaal heeft en/of posters/ophangbiljetten van één of meerdere jaargangen van het Pancpopfestival. Ook zijn we dus erg benieuwd wie daar aan meegewerkt hebben. Als u informatie heeft waarvan u denkt dat dat voor ons van belang zou kunnen zijn dan houden we ons sterk aanbevolen. U kunt een mailtje sturen naar: bakkerdewit@quicknet.nl of aan ronaldbouma@quicknet.nl 97

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 96