Onze webmaster Bert Buitink geeft aan te willen stoppen met zijn activiteiten. Bert heeft dit vele jaren naar volle tevredenheid gedaan, waarvoor onze grote dank. We zijn op zoek naar een opvolger van Bert. November Namens de vereniging zijn Bram Kout en Jan Steltenpool aanwezig in het Regthuys in Oudkarspel, om mee te denken over een project "Industrieel Erfgoed" voor de basisscholen. Het Witte Kruisgebouw komt te koop. De HVSP mag het kopen met 40% korting. Dit is echter voor de vereniging nooit op te brengen. Gezocht wordt naar oplossingen. December Op 15 december krijgen we het droevige bericht dat ons erelid Siem Wognum op 90-jarige leeftijd is overleden. Siem heeft enorm veel betekend voor de Historische Vereniging Sint-Pancras en voor zijn geliefde dorp. We zijn hem heel veel dank verschuldigd. In De Klin nr. 29 wordt Siem uitgebreid herdacht. In december begroeten we de 29e jaargang van De Klin, die ook dit jaar weer enthousiast wordt ontvangen door de leden. 2015 Voor 2015 staan weer diverse ac tiviteiten gepland. In april zal de krant verschijnen. Op 7 april geeft de heer Hans Nauta een lezing over de "Luchtoorlog boven Westfriesland". Verder komen de gidsen weer bij elkaar om afspraken te maken voor het nieuwe seizoen. We zijn blij de heer Jaap de Wit te mogen verwelkomen als nieuwe gids. De historische wandelingen vinden vooral in juli en augustus plaats. Tijdens de Nazomerfeesten zullen we ons o.a. presenteren met weer een fototentoonstelling "Hoe het washoe het is", ditmaal over de Bovenweg. In oktober willen we het 30-jarig bestaan bescheiden vieren met o.a. een lezing. Op 25 november willen we aandacht besteden aan een stukje Sint-Pancrasser cultureel erfgoed, namelijk het feest van Sint Catharijne. In december komt het jubileumnummer van de 30e Klin uit. J.J.M. (Jan) Steltenpool, secretaris. 9

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 8