trouwen. Gerrit had kennis aan haar gekregen, doordat haar vader de heer Bosloper met zijn gezin in Sint-Pancras was komen wonen. De heer Bosloper die voor de spoorwegen werkte, had in opdracht van het verzet de dienstregeling in het honderd laten lopen en werd gezocht door de Duitsers. Het leek de verzetsgroep daarom veiliger om het hele gezin te verhuizen en te laten onderduiken, o kwamen Gre en haar zusje terecht op het "Zuideinde" bij de familie Molenaar, die daar een kruidenierswinkeltje hadden aan de Bovenweg huisnummer 241. Later toen Gre regelmatig gewassen kleding moest wegbrengen naar Spanbroek, mocht ze bij Gerrit Dekker een tandem lenen en kwam van 't ien 't aar. Het stel wilde trouwen, maar Gerrit wilde wel dicht bij zijn werk blijven wonen. Voor de werkplaats was nog wel wat ruimte voor het bouwen van een kleine woning. Nu had hij in Andijk een houten woning te koop zien staan. Hij kocht dit huisje, maar moest dit wel zelf demonteren, vervoeren en aan de Bovenweg weer opbouwen. Gelukkig kreeg hij hierbij de hulp van zijn schoonvader en een goede vriend. De stenen fundering werd gelegd door Dries Metselaar (plaatselijke aan nemer) en hierop konden zij het houten huis weer opbouwen. Nadat zij er enkele jaren woonden, raakte mevrouw Dekker in verwachting. Omdat het huisje niet zo groot was, hebben Gerrit en zijn toekomstige gezin van huis geruild met de moeder van Gerrit die naast hen woonde. Voor oma was het groot genoeg en voor Gerrit en zijn gezin kwam er zo wat ruimte beschikbaar. Oma Dekker heeft net zolang in het houten huisje gewoond, totdat zij verhuisde naar een nieuw gebouwd bejaardentehuis in Castricum. Het ouderlijk huis van Gerrit waar hij later met zijn gezin ging wonen, nadat zijn vrouw in verwachting was. Rechts op het huis een brievenbus voor de te verzenden post en wat reclameborden van Junker en Empo. 85

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 84