Met de groei van het klantenbestand (het dorp groeide in die tijd behoorlijk snel) en het verdwijnen van een aantal collega's was dat achteraf gezien een hele logische stap, maar voor die tijd had ie zijn stok behoorlijk ver gezet en de banken waren echt niet scheutig met het uitlenen van geld (nee!!). Het ging zelfs zo ver dat de broer van Cees, Jaap, borg moest staan voor de laatste paar guldens van de lening (Ome Jaap, nog bedankt hè?). De bakfietsen werden vervangen door auto's (geleverd door de firma Schot). Uiteindelijk werd er eind jaren 70 een tweede winkel in Oudorp geopend; in een oude lampenwinkel aan de Westerstraat. Vervolgens werden de mensen uit de ventwijken uitgenodigd, om het brood in de winkel te komen halen. In 2012 is de winkel in Oudorp na 32 jaar, verhuisd naar de Nijenburgh. Na de vroegtijdige dood van mijn opa Nico (1968-61 jaar oud) nam mijn vader Cees, inmiddels als vennoot, de scepter over. Hij bouwde een compleet nieuwe, moderne bakkerij met winkel (neergezet door bouwbedrijf Jan Wester in 1968) op de plaats van het oude versleten pand waarin inmiddels twee generaties waren opgegroeid. In 1979 is er verbouwd (door aannemer Dirk Staa) en werd de bakkerij bijna twee keer zo groot en kreeg de winkel een luifel. Opnieuw verbouwd in 2004 en is de woning bij de bakkerij gekomen. Op dit moment wordt er al weer gedacht en gewerkt aan een face-lift voor de winkel. In 1984 kwam ik in de bakkerij werken, de omzet groeide en er werden meer mensen aangenomen. Daar waar eerst alleen mijn vader, moeder en ome Jaap Vader Cees voor de nieuwe oven in 1968 Ome Jaap 81

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 80