Juni Tijdens een gesprek met burgemeester Cornelisse, de nieuwe wethouder Jasper Nieuwenhuizen en Abe Bonnema, wordt ons duidelijk gemaakt dat alle voorgaande beloftes over een eigen onderkomen worden ingetrokken en dat het Witte Kruisgebouw zal worden verkocht. Een enorme domper voor de vereniging! We willen het er niet bij laten zitten en nodigen alle politieke partijen uit om onze situatie uit te leggen en te laten zien hoe klein we behuisd zijn in het voormalige gemeentehuis. Juli De Vereniging mag zich ook dit jaar weer verheugen in een goede belangstelling voor de historische wandelingen. Omdat B&B "De Oude Walnoot" verkocht wordt, besluiten we om volgend jaar te starten vanuit "De Geist". Helaas heeft Anton Bal moeten besluiten om te stoppen als gids wegens fysieke ongemakken. September Gesprek met vertegenwoordigers van alle politieke partijen, in het voormalige gemeentehuis van Sint-Pancras, om onze hachelijke situatie qua huisvesting uit te leggen en iedereen te herinneren aan eerder gedane beloftes. Tijdens de Nazomerfeesten geeft de vereniging acte de presence met een kraam op de markt, de historische wandeling en een fototentoonstelling "Hoe het was, hoe het is" over de Benedenweg, met dank aan Charles Barten voor het maken van de foto's van nu. De redactiecommissie onder leiding van Peter Tergau komt bij elkaar om De Klin samen te stellen. Oktober Tijdens een inspreekavond over het accommodatie- en subsidiebeleid in het gemeentehuis, houdt voorzitter Bram Kout een vurig pleidooi, om de gemeenteraad te wijzen op de eerder gedane beloftes. Zijn hartenkreet wordt door alle toehoorders op de publieke tribune met applaus beloond! De presentaties over "Zwemmen in en rond Sint-Pancras" en "Margriet Brandsma vertelt over haar jeugd in Sint-Pancras en haar werk in de media" zijn een groot succes en mogen zich verheugen in een grote belangstelling. Hiervoor zijn we de sprekers Klaas de Graaf en Margriet Brandsma zeer dankbaar. Bovendien heeft Klaas aangegeven in de toekomst meerdere presentaties te willen verzorgen. 8

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 7