we die, uit handen van de toenmalige burgemeester Han ter Heegde, mochten ontvangen. Mijn overgrootvader Cor Beerse vertrok op 12-jarige leeftijd uit Hoogkarspel naar Andijk, naar zijn tante Johanna Imming Schaper en werd daar bakkersknecht. Daarna werkte hij als bakkersknecht in Grootebroek. In 1903 vertrok hij naar Koedijk waar hij de bakkerij kocht van Klaas Sagekuele en ging daar wonen met Maria Bak, die daar ook familie had wonen. Een aantal zonen die uit dit huwelijk voortkwamen werden door pa opgeleid tot bakkersknecht en gingen later als zelfstandig bakker verder. Ome Tinus in Petten, ome Jan in Bakkum, ome Jaap in Breezand en ome Cees in Heiloo. Deze bakkerijen bestaan geen van allen meer. De oudste zoon van het gezin kwam toen als eerste in aanmerking voor de voortzetting van de familiebakkerij. Mijn opa Nico kwam die eer te beurt en deed dit vanaf de jaren 30. Er is uit die tijd alleen nog een jaarrekening gevonden (1947) waarop te zien is dat er geld werd verdiend (niet wat ervoor gebeuren moest). Zoals alle bakkers dat deden in die tijd, werd 's morgens uitgevent wat er 's nachts was gebakken. Alle klanten werden iedere dag bezocht, waarbij er een keer in de week werd afgerekend als er weer loon was uitbetaald. De wijken waarin werd gevent, dijden uit naarmate de kinderen uit de gezinnen op zichzelf gingen wonen en verhuisden naar Alkmaar. De bakker verhuisde als het ware mee! Dus in de jaren 60 en 70 brachten wij ons brood ook naar Oudorp en Alkmaar (Rooie dorp, Ooievaarsnest en Spoorbuurt bv.). Eerst met de bakfiets en later met de motorbakfiets. Ome Jaap Opa Nico

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 79