Jaarverslag 2014 Januari Het voorgenomen nieuwe subsidie- en accommodatiebeleid van de gemeente houdt de gemoederen flink bezig. Er is veel onduidelijkheid. Bericht van de gemeente dat er 50 panden in de gemeente Langedijk in aanmerking komen om geplaatst te worden op de monumentenlijst. Hiervan staan er twaalf in Sint-Pancras. De gemeente vraagt inlichtingen over de panden. Februari De uitgave van boek 3, over de geschiedenis van Sint-Pancras, door de heren Ger van Dijk en Siem Wognum, wordt stilgelegd. De Historische Vereniging heeft een gesprek met de gastschrijvers om haar kant van de impasse uit te leggen. Gesprek tussen Bram Kout, Gert Leijen, Rob Logger en de heer Koning, namens de gemeente, over eventuele staatssteun bij de overname van het Witte Kruisgebouw aan het Nobelhof. Omdat de vooruitzichten heel gunstig zijn, heeft Bram Kout een voorlopig draaiboek gemaakt voor de restauratie- en inrichtingswerkzaamheden. Maart Na afloop van onze Algemene Ledenvergadering verzorgen de heren Harry de Raad en Jesse van Dijl van het Regionaal Archief Alkmaar een presentatie over schatten van Sint-Pancras, die aanwezig zijn in het Regionaal Archief. Met hun enthousiaste manier van vertellen weten ze de vele aanwezigen te boeien. April Namens de vereniging is de voorzitter aanwezig bij de herdenking van de slacht offers bij het monument bij de spoorwegovergang. Bram Kout en Jan Steltenpool zijn aanwezig in basisschool "De Steltloper" bij de presentatie van de werkstukken, behorende bij het project "Vroeger in je dorp". De gidsen komen bij elkaar om afspraken te maken voor het nieuwe seizoen. Er zijn inmiddels al 70 aanvragen. Bram maakt een schema. Mei Tijdens de dodenherdenking op 4 mei legt een delegatie van het bestuur, namens de Vereniging, bloemen bij het monument voor gevallen Sint-Pancrassers. Onze krant wordt weer huis aan huis bezorgd. 7

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 6