financiële situatie en anderzijds door het aannemen van nieuwe beleidsregels. Het afgelopen seizoen is de subsidie voor Vrone met 40 gekort en het is de vraag of dit het komende jaar nogmaals met 40 wordt gekort. Je moet dus als vereniging zorgen dat je kostendekkend kan zijn en probeer je de eerste klap op te vangen met een relatief lage contributieverhoging. De tweede klap komt weer net zo hard aan, dus moet je als vereniging zorgen dat je een gezonde vereniging kan blijven. Dit is ook de rode draad bij het accommodatiebeleid: de gemeente vraagt wel aan de vereniging of zij voor een periode van zeg 30 jaar garant kan staan voor het uitoefenen van de sport bij Vrone. Dit is dan de onderhandelingspositie naar de gemeente toe. Toekomst Voor de omnivereniging (hoofdbestuur) en de drie afdelingen (handbal, zaalvoetbal en veldvoetbal) zijn er naast alle bedreigingen (accommodatie, subsidie etc.) voldoende mogelijkheden om een gezonde vereniging in Sint-Pancras te behouden. Dit met name door het enorme succes van de vrijwilligers, die zich tomeloos inzetten voor alle taken die op hen af komen. Zij runnen de complete organisatie in de diverse commissies. Of het nu gaat om een koningsdag, voetbaldagen, schoolwedstrijden, toernooien, vrienden van Vrone, trainers/begeleiders, telkens weer weten zij een oplossing te vinden voor de nieuwe situatie. Dit kan alleen worden bereikt als we de handen ineen slaan en geen barrières opwerpen. Nee: positief blijven denken, we doen dit tenslotte voor onze jeugd, die moeten met veel plezier naar de Vrone velden komen, en of dat nu aan de Boeterslaan of de Oostwal is, dat maakt niet uit. Dit stukje is eind 2015 geschreven in het 95ste jubileumjaar. Als we 5 jaar verder zijn bestaat SV Vrone 100 jaar. Ik ben benieuwd waar we dan staan: Hebben we onze doelstellingen behaald? Weet u het nog: Ambities om op een hoger niveau te spelen voor de topteams, maar ook de spelvreugde voor de andere teams bij alle afdelingen. Hebben we de velden in eigen beheer en wat moeten we er voor doen? Over 5 jaar zullen we het weten. Bij deze wil ik alle voorzitters van S.V. Vrone bedanken. Frans Sijswerda 53

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 52