Pijlsnel promoveerde het le handbalelftal naar de districtsklasse en dat was niet zomaar wat in die dagen. Als je eerste werd in je afdeling moest je vervolgens in een promotiepoule bewijzen dat je een waardig promovendus was. Dat lukte het eerste damesteam in 1947. Vervolgens moesten zij dus handballen in Amsterdam, Bussum, Amersfoort en nog verder. Dat hielden zij vol tot 1953 toen degradatie speelde. Dit was ook het jaar dat Vrone-handbal een herenteam kreeg. Het herenhandbal was echter geen lang leven beschoren. Twee jaar later werd het alweer opgeheven. De reden waarom was op z'n zachtst gezegd markant. De meeste mannelijke leden kwamen uit het katholieke Zuideinde en konden zoveel vrouwelijk schoon, zoals dat bij Vrone ronddartelde, niet weerstaan. Er ontstonden heel wat verkeringen tot gruwel van meneer de Pastoor. Hij sprak alras de ban uit over het handballen van zijn mannelijke onderdanen bij Vrone en toen was het gauw gedaan met het herenhandbal. De sfeer was erg goed, ook in relatie tot de voetbalafdeling. Eigenlijk kon je niet van een aparte afdeling spreken want handbal was volledig geïntegreerd. De speelsters verzorgden bijv. de voorwedstrijden van het le en 2e voetbalelftallen, waardoor het bestuur regelmatig met boetes werd geconfronteerd. Wat was er aan de hand. Vrone had in die dagen slechts één kleedhok en we weten allemaal hoeveel tijd vrouwen nodig hebben voor hun garderobe. Daardoor begonnen de voetbalwedstrijden regelmatig te laat en dat werd in die tijd flink beboet, (fl 0.85) HCl Nederlands kampioen 2015 47

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 46