tweeledig besluit: blijven is de voorkeur, maar als uitplaatsing noodzakelijk is dan de optie oostkant (Dijkstalweg). Het college besluit om de westkant te prevaleren, hetgeen leidde tot een algemeen protest binnen Vrone. De toenmalige wethouder, die dit plan heeft voorgesteld heeft later het veld geruimd. De nieuwe wethouder besluit om nog een onderzoek te doen naar de verkeersstromen bij het voorstel aan de westzijde. Vrone wacht hier nu op en heeft aan het college aangegeven dat zij als prioriteit een nieuw kunstgrasveld nodig heeft, want anders kunnen zij hun competitieverplichtingen niet nakomen (B veld is na de winterstop niet meer bespeelbaar). Ook de kleedkamers moeten worden gerenoveerd vanwege de nieuwe eisen van de KNVB, maar het wachten is op definitieve keuze van het college alvorens hoge kosten te gaan maken. Tot zover de periode 2010 tot 2014, geen beslissingen. Inmiddels is het 2014/2015 en de gemeente heeft besloten om accommodaties af te stoten die niet tot hun primaire taak behoren. Dit zijn voornamelijk de sportvelden en alle Langedijker verenigingen worden verzocht na te denken hoe zij de accommodaties (velden) na overname in eigen beheer kunnen onderhouden met een continuïteit van minimaal 30 jaar. I Iet hoofdbestuur van Vrone heeft hierop in samenwerking met diverse partijen meerdere voorstellen gedaan en inmiddels is een projectgroep bestaande uit medewerkers van de gemeente Langedijk en Vrone hard aan de slag om te komen tot een voorstel voor het college waarover uiteindelijk de Raad een beslissing dient te nemen. Eerst na het akkoord van de gemeente Langedijk zullen de leden van Vrone uitgebreid geïnformeerd worden over het plan en zal om toestemming gevraagd worden om tot uitvoering over te gaan. Uiteraard worden ook de omwonenden van het Vrone-complex niet vergeten en ook zij zullen, zeker gelet de massale wens om Vrone te houden op de huidige locatie, geïnformeerd worden over de te realiseren verbeteringen van het Vroneterrein. 45

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 44