(Voetbal Arie) voor, om het eens te proberen in de tweede klasse. Dit was natuurlijk tegen het zere been, dat was te laag. Het werd de eerste klasse. Het eerste jaar weer onderaan, maar toen de mannen ingespeeld raakten, werd het steeds beter. Namen uit die tijd waren: D. Koning, J. Groen, C. Groen Wz., K. Groen Tz„ C. Hoogland en de jonge Siem Zeegers. Deze was volgens velen de beste speler die ooit bij Vrone heeft gevoetbald. Hij kon overal spelen, maar bleef net als Abe Lenstra bij zijn eigen club. In de jaren '40 werd er een succes geboekt, want Vrone 1 promoveerde in 1942 naar de vierde klasse KNVB. Dit was een apart verhaal, want tijdens de oorlogsperiode is er een speler uit Den Helder (Janus Kuiper) bij Vrone komen voetballen. Hij nam de training op zich en kon zelf ook goed voetballen. Dat resulteerde in een kampioenswedstrijd tegen Schoorl, die met 4 - 1 thuis werd gewonnen. In 1944 werd er vanwege de oorlogssituatie helemaal niet gevoetbald. Op 20 december 1945 werd het 25-jarig bestaan gevierd. Dit werd een groots feest onder leiding van de voorzitter van de feestcommissie P. Bakker. De leden, die 25 jaar lid waren, werden in het zonnetje gezet (C. Groen Wz., H. Wiedijk). De heren Petri en I Ioogland werden benoemd als erelid van Vrone. In 1946 vond er een fusie plaats met de zaterdagvoetbalclub v.v. De Zwaluwen en werd de naam S.V. Vrone. Na de fusie groeide het aantal leden en was uitbreiding van de velden noodzakelijk. In 1948 werd het land naast het A-veld van Klaas Slik gehuurd, dit werd het B-veld. Anton Wit, de latere eigenaar, had wel bedongen dat zijn schapen op het veld mochten grazen. Dat gaf toch wel wat problemen, want voor de wedstrijd moesten alle spelers eerst de schapen keutels oprapen. Het 30 jarig jubileum in 1950 was een prachtig feest m.m.v. het revue gezelschap "Eigen Teelt". Er werden drie uitvoeringen gegeven in zaal Bouwstra. Fantastisch zoals hier werd opgetreden. Met name de heren Roel van Westerop, Dirk Klinkhamer en balletmeesteres Tiny van Heugten hebben hun beste beentje voorgezet, wat door alle toeschouwers zeer werd gewaardeerd. In 1951 kwam de vergunning van Gedeputeerde-Staten rond voor de bouw van 2 kleedkamers aan de westzijde van het A-veld. Dit was een enorme vooruitgang, want de spelers hoefden nu niet meer om te kleden in het café van Bouwstra aan de Bovenweg. Het ontbrak Vrone nog wel aan een kantine, want er was alleen een kiosk waar je wat drop en versnaperingen kon kopen. Voetbaltechnisch ging het wat minder, want Vrone 1 degradeerde in 1952 naar de eerste klasse Noord Holland. Een jaar daarna hield de zaterdagafdeling op te

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 40