en tenues te betalen. Het veldgebruik stootte eerst op nogal bezwaren van dhr. Vader, die liever niet zag dat er op zondag zou worden gevoetbald, maar dit werd naderhand in volle tevredenheid van een ieder geregeld. Daarna werd er een veld gebruikt aan de Achterweg, maar dit was te hobbelig om er goed te kunnen voetballen. Het zoeken naar een beter veld ging ondertussen door en ja hoor, het veld van dhr. C. Vader aan de Boeterslaan kwam als zeer gelegen. Het probleem was dat dit door hem gehuurd werd van de gemeente en onderverhuren was (nog) niet mogelijk. Later werd dit door dhr. Vader in 1921 geregeld met de gemeente om voor de locatie Boek en Bosch de onderverhuur te mogen afsluiten met de voetbalvereniging VVV. en die stemde daarmee in. Naast Vrone was er ook een zaterdagclub actief: De Zwaluwen. Deze vereniging werd opgericht in 1934 in de lunchroom van Bakker Verkuil. Er werd met drie elftallen gevoetbald bij de tegenpartij, omdat er geen eigen veld in Sint-Pancras beschikbaar was. De vereniging is in 1946 gefuseerd met Vrone, vanaf die datum kreeg W Vrone de naam S.V. Vrone. Ook het Zuideinde van Sint-Pancras had een eigen vereniging: S.D.W., die was opgericht op 15 maart 1921. Hun veld was (nog) niet compleet en zij speelden vaak uit. In 1924 kregen zij een nieuw veld tegenover het Café Spoorzicht (van Otto Gaarman), nu The Rose. Verleden, Heden en Toekomst. Vanaf de start in 1920 is Vrone een bijzondere voetbalvereniging geweest. Een klein dorp met alleen maar leden uit de eigen omgeving (een enkeling daargelaten). Het was een fantastisch initiatief van de inwoners van Sint-Pancras om los van alles, destijds in de jaren '20 en in moeilijke tijden een aanzet te geven tot een bloeiende vereniging. De S.V. Vrone bestaat intussen uit een 3-tal afdelingen, die momenteel een gezonde bloei doormaken. Voor zowel de veldvoetbal, de handbal en zaalvoetbal zien we een flinke groei van jeugdleden. Doordat er nieuwe wijken in de naaste omgeving zijn gekomen, is er gebrek aan accommodatie voor de jeugd. De start van de afdeling veldvoetbal in 1920 omvatte een 36-tal leden. Die werden weldra aangevuld, zodat Vrone begon met een eerste, veteranen-en jeugdelftal. Gelukkig waren er een 6-tal begunstigers, die aanvullende geldmiddelen

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 38