i 1 S.V. Vrone De band die bindt, ook in het 95ste jaar Voordat Vrone werd opgericht, zijn de allereerste stappen gezet door een aantal vrienden, waaronder Henk Wiedijk en zijn broer, die een bal hadden. Meestal werd er gevoetbald op een stuk weiland, maar het stelde niet veel voor. Het idee kwam van Jan Wit en Arie Hoogland (de motor achter Vrone), die in Alkmaar naar voetbal keken, om ook in Sint-Pancras een voetbalclub op te richten. Zij bespraken dit met een aantal mensen, zoals Jo Petri (de toonaangevende oprichter van Vrone) en Jan van Kampen. Op donderdag 23 december 1920 vond de oprichtingsvergadering plaats in het café van H. Gerritsen. Meteen werd er een voorlopig bestuur samengesteld, dat bestond uit Wouter Ruys (voorzitter), Dirk Gerritsen (secretaris) en Jac. Wit (penningmeester) en als leden Tinus Kooy en Rein Koelemeij. Er werd een huishoudelijk reglement opgesteld en de eerste tenue kleuren werden vastgesteld: Wit shirt (want dat had een ieder wel), blauwe broek met gulp en knopen. De broeken werden geleverd door Huib Beers (manufacturen), maar dat was bij regen geen succes want dan werd je van onder helemaal blauw. De naam van de club werd door J. van Kampen voorgesteld in Voetbal Vereniging Vrone (VW.) en die werd aangenomen. Later werd het shirt gewijzigd in een wit shirt met een gele diagonale streep en na 10 februari 1924 werden de kleuren: shirt groen/zwart gestreept, broek zwart en zwarte kousen. De prijs van het shirt was toen 3,50. Hiervoor hadden ze aan de toenmalige 1200 inwoners gevraagd of zij wilden "sponseren", maar de reactie was nogal lauw. "Oh, dat leit toch zo weer op zun oor". Maar het drietal liet zich niet uit het veld slaan en om de aller-noodzakelijkste materialen te kunnen aanschaffen werd er een actie gestart met de verkoop van renteloze aandelen van 5,-. Uit deze actie kwam er voldoende geld los om de huur van het veld van Kees Vader (aan de Benedenweg), bal, pomp, scheidsrechtersfluit 38

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 37