De Oud-dynastie is na 58 jaar ten Op dit moment bestaat de vereniging nog uit 12 leden waarvan één dame. Dit seizoen is W. Kofferman gestopt op 91 jarige leeftijd. Hij kon de damstenen niet meer zien. Kees Kieft was zo vriendelijk om voor ons wat foto's op de clubavond te maken. Krantenartikel Pé Oud Pé Oud stopt als voorzitter van damclub DOS Sint Pancras s - Nadat eerst zijn vader 25 jaar de voorzit tershamer hanteerde bij de Pancrasser damvereniging DOS, houdt Pé Oud er na niet minder dan 33 jaar ook mee op. „Ja, de Oud-dynastie is ten einde", lacht hij. In 1974 werd Oud voorzitter. Van de bestuurskamer van Vro- „Het was heel simpel. Mijn va der zei tegen me: 'jij moest liet maar doen'. En dus werd ik voor- Oud hij het stokje aan zijn zoon doorgaf. „Ik vond het toen een oude man. Maar ik ben nu zelf 72. Dan kijk je daar toch heel anders tegen aan." Oud zal zelf worden opge volgd door Fons Zuurbier. Pas 54. „Ja dan hoor je bij de club tot de jongeren. Dat is nu een maal zo bij de meeste dara- Met zijn zestienen zijn ze nog bij DOS. „Het was dan ook geen heel zware taak 0111 voor zitter te zijn, want wc zijn in derdaad maar een klein clubje", verduidelijkt Oud. „Maar toch voel je je wel altijd verantwoor delijk voor de vereniging. En van die verplichting wilde ik nu eigenlijk wel eens af. Dat is de reden waarom ik nu stop." Een eerbiedwaardige leeftijd heeft DOS al. In 1918 werd er ooit fanatiek gedamd bij kap perszaak Ploeger aan de Heren weg. „Het ging er zo fanatiek aan toe dat menigeen er onge knipt weer naar buiten ging", lacht Oud. Twee jaar later werd de club opgericht. In hetzelfde jaar als voetbalclub Vronc. „Maar of er verband was, weet ik eigenlijk niet", twijfelt de scheidend preses, die zelf naast dammer ook jaren in allerlei hoedanigheden betrokken was bij Kolping Boys. De vereniging zwierf jaren- café Spoorzicht ei Christelijke School tot bij de schoonouders van Rudi Carrcll in het Nobclhof. Nu speelt de club in dorpshuis De Geist. Tot 1953 damde DOS in de nationale bond. „Dat jaar werd er echter een WK in Nederland gehouden en de bond verlangde dat alle clubs daaraan mee be taalden. Daar had DOS geen zin Iuisdorp in die jaren." Oud ju nior was toen net een jaar lid. De club telde zo'n vijftig actieve dammers. Een aantal dat nu on denkbaar is. „We hopen nog een keer tot twintig te komen. Dat zou al heel wat zijn. Maar de laatste jaren zijn we juist mensen kwijt geraakt. Vooral omdat ze door ouderdom zijn overleden." Oud weet wel waarom het dammen niet meer zo veel men sen trekt als in zijn jonge jaren „De teruggang van ons ledental liep gelijk met de opkomst van de televisie en veel tuinders gin gen destijds in fabrieken wer ken, kwamen in ploegendien sten terecht en hadden geen tijd En jeugd is er ook niet meer. „Hebben wc wel gehad. We hadden toen een heel aardig groepje, waar onder andere mijn zoon in zat. De meeste gingen studeren. Dan raak je ze kwijt en moetje maar hopen dat ze weer een keer terugko men als ze ouder zijn. We zóu- Pé Oud geeft na 33 jaar het voorzittersstokje van DOS Sint Pancras over aan de schuin achter hem gezeten Fons Zuurbier. leden willen hebben, maar dan moetje er gewoon heel veel tijd insteken, zoals bij SNA." - jarenlang menig robbertje mee uitvocht in de Kenncmer Dam- kring. Een competitie waar de animo aan deelnemen. „Dat is nog steeds heel belangrijk voo ons. Veel hebben zoiets van. I11 Tafel 1: Dirk Kossen en K Wagenaar (links) Cor Smit, Willem Ackerman en Corry Smit (rechts). Tafel 2: F. Tettero, Commandeur en Nan de Haan (links). Clubavond met als enige vrouw, Corrie Smit 34

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 33