Rijk verenigingsleven in ons dorp Als redactie hebben wij verschillende mensen gevraagd om een stukje over zijn, of haar vereniging te schrijven. Dit resulteerde in vier stukjes van totaal verschillende sportverenigingen. Voor velen van u klinkt S.V. Vrone bekend, maar van Badminton, Zondagochtend-zaalvoetbal en de Damvereniging weten de meeste mensen niet veel. Daarnaast het dameskoor Starlight dat al heel wat jaren actief is. Op deze manier hopen wij wat meer aandacht te krijgen voor deze minder bekende verenigingen. Damclub DOS (Door OefeningSterk) Omstreeks 1952 is de Kennemer Damclub opgericht met o.a. Alkmaar- Akersloot- Bergen- Heiloo- Heerhugowaard en DOS uit Sint-Pancras. In die tijd beschikten wij over sterke dammers, waardoor wij diverse keren kampioen zijn geworden. Verschillende namen zeggen u misschien nog wel wat, o.a. Jaap Toepel, Piet Booy, Frans Kunst, Jaap Kooy, Dirk Kloosterboer, Anton Wagenaar, Hen Groen, Jaap Verkroost, Joop Kloosterboer, Gert Leyen, Fons Zuurbier en Pé Oud. Zij zijn diverse keren kampioen geweest. Om onze kracht aan te geven in die tijd, zal ik u een voorbeeld geven. Tijdens een wedstrijd tegen twintig dammers uit Enkhuizen- Hoorn en Obdam, hebben wij gewonnen met 37-3. Door deze grote overwinning deden wij onze club eer aan. De damclub is opgericht in 1920 en heeft door de jaren heen verschillende locaties gekend. Wij zijn gestart in de scheerwinkel van de familie Ploeger aan de Bovenweg. Daarna zijn wij naar de gymzaal van de christelijke school gegaan. Hierin stond een grote Godin kachel, zodat wij warm bleven tijdens het dammen. Bij wedstrijden tegen andere verenigingen zorgde de familie Nierop voor de versnaperingen, zoals koffie, thee en chocolademelk. Halverwege de jaren '50 is de damclub verhuisd naar het Nobelhof, waar wij tot 1952 speelden in de Nederlandse Dambondcompetitie. Het spelen op zaterdag en het vele reizen werden uiteindelijk te kostbaar. Ook nam het veel tijd in beslag. Het Nobelhof

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 31