Elke week worden er weer films vertoond in het Cinema Theater, het Victoria Theater, in de drie zalen van de Harmonie, in Barrikade en in het filmhuis van Provadja; Adèle Bloemendaal speelt de sterren van de hemel in De Vest; Ajax verliest van FC Porto en coach Johan Cruyff uit zijn ongenoegen; Op de speelavond van Damclub DOS wordt door Pé Oud, Piet Hes, Gert Leijen, Gert Turkstra en andere plaatselijke schijvenschuivers weer fel om de punten gestreden; Er vindt een de dodelijke schietpartij plaats in nachtclub Extase aan de Bergerweg; In de Alkmaarse Veilinghal wordt voor de 16e maal de Antiekade gehouden; Het Ontzet van Alkmaar wordt weer uitgebreid gevierd met een grote optocht (zonder regen); In Langedijk wordt gestreden om de NCRV-Zeskamp-Cup onder leiding van Dick Passchier; De kunstijsbaan De Meent opent het seizoen met energie-besparende maatregelen; De bibliotheek van Sint-Pancras houdt een open dag met de in Sint-Pancras geboren schrijver; Bernlef - ook wordt stilgestaan bij de geschiedenis van het bibliotheekwezen in Sint-Pancras. André Schuur vertelt dat het in 1898 begonnen is met de uitleen van studieboeken en romans door de toenmalige christelijke jongerenvereniging. 'Vanaf oktober tot aan Pasen werden er boeken uitgeleend. Daarna begonnen de vrouwen aan de schoonmaak en de mannen moesten spitten op het land. 's Avonds was iedereen zo loof en rozig dat er van lezen niets meer kwam' - sijjL; 29 Nieuwe Bibliotheek „HlflPU" ja HHV. IBBK

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 28