Dorpshuis De Geist middelpunt van activiteit Expositie trekt 2000 bezoekers Dat idee, dus in 1982 al geboren, kreeg in 1985 gestalte in de oprichting van de vereniging "Oud Sint-Pancras". Desgevraagd bevestigde de heer Bulte dit verhaal. Tijdens een bezoek aan de tentoonstelling had hij dit advies gegeven aan de heren S. Wognum en A. Brandsma! De tentoonstelling werd o.a. opgeluisterd met SINT PANCRAS De culturele expositie in het Dorpshuis Dc (reist, die op 3 augustus geëindigd is, heeft in totaal ruim 2000 bezoe kers getrokken. Vooral voor de dia-avonden werd veel belangstelling getoond. De heer Gert Tol (70 jaar), die deze avonden verzorgde, vertelde dat hij in totaal zeven maal de dia- se rie in het West fries van commen taar heeft voorzien. Op de vraag of hij geen last van zyn stembanden kreeg na zo'n lange praatavond, verklaarde hij gul-lac hend: „Ik rook niet, ik drink niet, dus ik heb een lange adem,?. Deze echte oud-Pancrasser ver telde eveneens dat hij bijzonder veel mensen, die al jaren geleden Sint Pancras verlieten, weer ontmoet had omdat ze speciaal voor deze ge legenheid nog eens teruggekomen waren. Hij zag het hele gebeuren dan ook als een soort Festival. De heer Vermeer, een van de or ganisatoren, toonde zich eveneens bijzonder trevreden. Volgens hem zijn de bewoners van oud- en nieuw bouw wat nauwer met elkaar in con tact gekomen tijdens deze expositie. Ook de offervaardigheid van de be zoekers is hem niet tegengevallen. Financieel gezien valt er nog niets te zeggen, maar één ding blijkt wel overduidelijk: zoiets is in de toe komst zeker voor herhaling vatbaar. SINT PANCRAS - Dc belang- stelling voor dc tentoonstelling die deze week in het Dorpshuis De Geist wordt gehouden, is overwel digend, Degenen die niet lopend komen, moeten echt zoeken om een plaatsje voor fiets of auto te be machtigen. Aangekomen in de hal is het een drukte van belang: ieder een wil graag dc diavertoning zien die door Gert Tol in het Westfries van commentaar wordt voorzien. Menige dia roept Véél her inneringen op. wat blijkt uit de di verse uitroepen en opmerkingen. In de zaal waar tekeningen, schil derijen, mozaïeken etc. hangen, blijken al diverse kunstwerken te zijn verkocht. De heer H. W. de Boer vertelt dat zijn werk voor kostprijs de deur uitgaat, terwijl mevrouw Tol diep m haar hart spijt heelt als iemand een schilderij van haar hand koopt. De mozaïeken, van mevrouw Kassen (87), die dank zij de op brengst van haar werk ai drie keer haat kinderen in Australië kon be zoeken. worden met bewondering bekeken. Voor de fotoreportage van Sinl Paneras is het een drukte van be lang; 'overal vormen zich groepjes mensen die rt.a.v. het geheel staan te praten en herinneringen ophsl en- De Westfriese opmerkingen zijn niet van de lucht. Ook de sierstenen-uiistoTJing van mevrouw Broerse in de hal staat volop tn de belangstelling. De door mevrouw Broerse en haar familie gevonden en bewerkte half edelstenen komen hoofdzakelijk uit Duitsland. Het zyn onder meer agaten, heliotropen, bergkristallen, amathisten en tijgerogen- De stenen worden door haar man voorbewerkt in een bepaalde vorm. waarna ze on geveer vijf weken moeten draaien in een soort centrifuge. Daarna warden ze door mevrouw Broerse lot hangers verwerkt. Halverwege de vijfde dag zijn er ongeveer honderd hangers ver kocht. alsmede diverse ruwe ge- stee riten. Ondertussen laat Cor Booy de stoommachines in de hal draaien, terwijl buiten, uit de schoorsteen van zijn stoom boot De Leonora, zwarte rookpluimen omhoog- kringelen. De heer Booy, die zyn boot zelf heeft omgr-bouwd tot stoomboot, construeerde de schoor steen zo, dat deze kan worden om geklapt als hij onder een brug door wil. Dit bespaart hem menig kwar tiertje wachttijd. De initiatiefnemers van de tentoonstelling tonen zich redelijk tevredenhet aantal bezoekers op de vijfde dag bedroeg ruim achthon derd, buiten degenen om die al voor de tweede of derde keer komen. Als extra bijzonderheid dient nog te worden vermeld dat vandaag en morgen tijdens de openingstijden van de expositie, ook de toren van de Nederlands hervormde kerk. wordt opengesteld voor een panora- miek gezicht over Smt Pancras. Morgen wordt nogmaals een dia avond en een stoommachine- de monstratie georganiseerd.

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 18