Groot en intens was de verslagenheid onder bestuur, medewerkers en leden van onze vereniging om te moeten vernemen, dat Gré, volkomen onverwachts voor ons, was overleden tengevolge van een tweede hersenbloeding. Binnen enkele weken was een enthousiast medewerkster uit onze kring weggevallen. Dat bracht niet alleen bij ons, maar vooral binnen de familie en grote kring van vrienden en bekenden een heftige schok teweeg. Gré was een persoonlijkheid die vele dorpsgenoten aan zich wist te binden. Met veel enthousiasme heeft zij zich voor vele verenigingen in ons dorp ingezet. Dat werd opgemerkt op diverse niveaus: erelid van de S.V. Vrone, vrijwilligster van het jaar in de gemeente Langedijk in het jaar 2010 en als klap op de vuurpijl de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje Nassau! Dat geeft wel aan wat zij in en voor ons dorp heeft gedaan! De laatste jaren wisten wij Gré te interesseren voor de Historische Vereniging. In onze zoektocht naar medewerkers uit het Zuideinde van ons dorp kwamen wij o.a. bij Gré uit. Niet dat wij onze kansen haar te "strikken" hoog inschatten zij had al zo veel..! Maar Gré, die inmiddels haar activiteiten al wat had ingeperkt, stond positief tegenover een kandidaatstelling voor het bestuur. Daar waren wij heel blij mee. Helaas mocht het niet lang duren. Tijdens de afscheidsplechtigheid memoreerden wij dat Gré één van de mensen is geweest die de acceptatie van de bewoners van Noord- en Zuid Sint-Pancras mede heeft bevorderd. Het protestant-georiënteerde noorden en het overwegend Rooms Katholieke zuiden stonden nog tot omstreeks de beginjaren tachtig redelijk afwijzend tegenover elkaar. De scheidslijn werd gevormd door de Boeterslaan en het laantje van slager Jonker ofwel de Stenenlaan. Mede door mensen als Gré en bijvoorbeeld Jo Bijpost (voormalig voorzitter van de S.V. Vrone) is die acceptatie tussen genoemde inwonersgroepen toegenomen. Volgens de mannen van Skotwal zouden daarbij ook de meiden uit 't Zuidend een rol hebben gespeeld... Gré is niet meer, maar de rol die zij in ons dorpsleven heeft gespeeld zal in de hoofden en harten van de mensen in Sint-Pancras blijven voortleven! Vanuit het perspectief van onze vereniging heeft Gré een historische rol gespeeld en de herinnering daaraan zal in onze analen voortleven! Het bestuur

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 16