Mij N ERVARING... Door Tirsa de Boer Mijn naam is Tirsa de Boer, ik ben 12 jaar en ik woon op de Destreelaan in Sint- Pancras. Tijdens de herdenking van de oorlogsslachtoffers in Sint-Pancras mocht ik een toespraak doen over mijn over overgrootvader Klaas Barten die tijdens de oorlog is omgekomen en vermeld is op het Monument. Ik voelde me erg vereerd toen ik werd gevraagd om een stukje te vertellen over de geschiedenis van Klaas Barten de opa van mijn opa Jan Barten. Het was zeker een leuke en bijzondere ervaring om informatie op te zoeken over hem. Nadat ik erachter was gekomen dat Klaas Barten op de Achterweg nummer 339 (nu A.V.H. Destreelaan 127) woonde ben ik naar dat huis toegegaan om te vragen of zij nog iets hadden gevonden wat misschien van Klaas Barten geweest kon zijn. Een aardige mevrouw die daar nu woont, liet mij binnen en gaf mij een plankje dat ze al die tijd had bewaard. Zij vertelde dat het in een soort van geheim keldertje gevonden was tijdens de verbouwing van het huis. Op het plankje stond een naam en een datum geschreven. "C. Zeegers, oud 13 jaar 29-08-1932" Mijn moeder belde Siem Wognum om te vragen of hij misschien wist wie dat was. Meneer Wognum vertelde dat hij waarschijnlijk de zoon van de aannemer was die het huis heeft gebouwd. Ik ben de historie van dit huis verder gaan onderzoeken en ben erachter gekomen dat er in dat keldertje waar het plankje was gevonden mensen ondergedoken hebben gezeten. Dit omdat zij betrokken waren bij het verspreiden van een illegaal verzetskrantje Spartacus. 121

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 120