Vaststellen contributie De vergadering stelt op voorstel van het bestuur de contributie voor 2016 vast op 10,00. De voorzitter meldt dat in de toekomst rekening moet worden gehouden met een kleine verhoging in verband met kosten van eigen gebouw en minder subsidie. Verslag van de heer Hans de Graaf Voorzitter Bram Kout schetst in het kort hoe het bestuur van de HVSP heeft geprobeerd een gesprek tot stand te brengen met de heren Siem Wognum en Ger van Dijk. Een intermediair zou proberen beide partijen tot elkaar te brengen. Doordat ex-wethouder mevrouw Ilse Overziet' haar opdracht teruggaf, heeft Bram Kout de heer Hans de Graaf bereid gevonden haar taak over te nemen. Bij afwezigheid van Hans de Graaf leest secretaris Jan Steltenpool zijn bevindingen voor. Een korte samenvatting: Als voorwaarde voor een te houden gesprek eist het bestuur van de HVSP dat de heren Siem Wognum en Ger van Dijk hun vertrouwen uitspreken in het bestuur en Bram Kout als voorzitter. Omdat het voor beide heren geen optie is dit vertrouwen vooraf uit te spreken, ontstaat er een patstelling. Volgens Hans de Graaf ligt de achtergrond van het conflict in de onverenigbaarheid van karakters. Verder speelt het feit, dat de oude bestuursleden de zaken maar moeilijk los kunnen laten en zich niet kunnen neerleggen bij het gegeven, dat het nieuwe bestuur zaken anders aanpakt. Op een gegeven moment kom je dan in de verwijtende sfeer en is er geen dialoog meer mogelijk. Het advies van Hans de Graaf is dan ook, om het verder hierbij te laten, temeer omdat Siem Wognum helaas is overleden. Er gaat door zon conflict veel energie verloren. Energie die beter gebruikt kan worden, om de Historische Vereniging Sint-Pancras te laten bloeien en het verleden levend te houden. Tot zover Hans de Graaf. Hans Klanker vraagt of de heer Ger van Dijk nog contact heeft gezocht met de HVSP. De voorzitter antwoordt dat dit niet het geval is. Bert Buitink legt een korte verklaring af. Hij betreurt het afketsen van de bemiddelingspoging en hoopt dat het bestuur van de HVSP niet in rancune blijft steken en wil meewerken aan de tot standkoming van het 3e boek over Sint- Pancras. Bestuur: Jaap de Wit wordt door het bestuur als nieuw bestuurslid voorgesteld. Jaap stelt zichzelf voor en wordt bij acclamatie benoemd. Jacoba Bruntink is volgens rooster aftredend en wordt bij acclamatie herkozen.

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 10