Bijna geen Pancrasser Migratie van de families Schoon en Tromp Het verhaal begint met Pieter Schoon (28-10-1871) geboren te Broek op Langedijk en Jantje Tromp (06-05-1873) geboren te Heiloo. Beiden waren de oudste uit het ge zin en zijn gehuwd op 10-06-1899. Zij kwamen te wonen aan de Sluiskade in Broek op Langedijk. De Sluiskade was toen nog een smal pad, dat alleen te voet of per boot bereikbaar was. Pieter Schoon, tuinder van beroep, had als zo velen te weinig land om genoeg producten te verbouwen. Daarnaast had hij een stuk of vijf koeien die gevoerd werden met wat gemaaid kon worden langs de weg en waterkant. Geen vetpot voor een jong gezin met al snel tien kinderen. Aangezien er geen uitbreidingsmogelijkheden waren, werd er gedacht om te verhuizen. In 1913 was de kogel door de kerk en besloten zij te vertrekken naar het verre Drenthe. Hier was nog genoeg ruimte en land te huur. In het net ontgonnen Zeijerveld zouden zij zich vestigen, samen met de broer van Jantje Tromp, Jacob Tromp die met zijn vrouw Geertje Duif en vijf kinderen (Klaasje, Neel, Aafje, Kees en Japie) ook deze grote stap waagden. Zij waren de grondleggers voor de latere familie Groen. Jacob en Geertje Tromp woonden in Sint-Pancras en evenals Pieter Schoon hadden zij te weinig land, om dit rendabel te maken. Als zij van te voren hadden geweten, dat de grond om te bouwen bestond uit geel/grijs zand, was hun keuze waarschijnlijk anders geweest. In februari 1914 was het zover. Als oudste zoon van Pieter Schoon vertrok Bram als EN DE RELATIE TOT DE FAMILIE GROEN Familie Tromp

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 107