Over de Boerenleenbank uit Oudorp is het volgende bekend: De oprichting vond plaats in 1907, locatie van het eerste uur was een klein gedeelte van de Sint Josephschool. Oprichters waren toen de heren M. (Meis) de Koning, veehouder aan de Molenweg in de Schermer (parochie Oudorp), J. Bleeker, rentenier aan de Herenweg te Oudorp, burgemeester G. Bos [tevens veehouder] te Oudorp, C. Butter, veehandelaar te Oudorp en G. Buren, Kerkelaan te Oudorp (kassier). Ergens in de jaren 40 verhuisde de bank naar de achterkamer van de toenmalige kassier de heer Jan Booij aan de Herenweg te Oudorp (naast de ingang van het oude Kolping Boys-veld dat daar sinds begin jaren 60 was gelegen) de huidige woning van de familie Cor Venneker. Op 22 november 1966 opende de nieuwe Boerenleenbank haar deuren aan de Nyenburg 1 te Oudorp (momenteel een onderkomen voor een kinderdagverblijf). Uiteindelijk is begin jaren 70 de boerenleenbank gefuseerd met die van Sint-Pancras. Doordat er in deze tijd steeds meer salarissen over de bank betaald werden, moest je als je geld wilde zelf naar de bank. In die tijd waren er nog geen betaalautoma ten. Aangezien er overdag gewerkt moest worden, was het in die tijd mogelijk om op vrijdagavond geld te innen. Aan de balie moest er om een bedrag gevraagd worden, dat per flessenpost vanuit de kelder omhoog kwam. Bij elkaar duurde dit even, waardoor er tijd genoeg was om een praatje te maken met andere klanten. Op vrijdagavond was het een sociale ontmoetingsplek. Ongeveer tien jaar na de opening aan de Bovenweg groeide de Rabobank alweer uit zijn jasje. Besloten werd om het gebouw te moderniseren en aan te passen aan de wensen van deze tijd. Na deze verbouwing beschikte de bank over een gebouw dat overzichtelijker was voor iedereen en waar men met recht trots op kon zijn Na weer een tiental jaren, wederom een nieuwe situatie. Doordat automatisering en informatisering razendsnel gaan in deze tijd, komt het opnieuw tot een fusie. Op 1 april 1992 krijgt dit zijn beslag. Rabo-Zuivelbank uit Alkmaar gaat samen Rabobank Oudorp 104

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 103