Een van de eerste fusies tussen een Protestantse Raiffeisen en een Katholieke Boerenleenbank. Eerder waren de beide hoofdkantoren in Eindhoven en Utrecht al samen gegaan in de beter in het gehoor liggende naam RABOBANK. Dat niet iedereen altijd blij is geweest met de RABO zien we in de volgende omschrijving van de naam: 'Ruimt Alle Boeren Op'. De twee belangrijkste vestigingen van Rabobank zijn nog altijd gelegen in Utrecht en Eindhoven. Beide banken werden in 1898 opgericht en hebben driekwart eeuw naast elkaar bestaan. De coöperatieve banken in het noorden van Nederland werkten samen in de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank in Utrecht. Deze organisatie was formeel neutraal, maar was in de praktijk protestants-christelijk. De coöperatieve banken in het zuiden richtten in Eindhoven de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank op. De Eindhovense organisatie had in praktijk een katholieke signatuur. Juridische meningsverschillen speelden in 1898 een grote rol bij de tweedeling in het coöperatieve bankwezen. Een ander verschil was dat men in Eindhoven een strakker, meer centralistisch beheer voerde dan in Utrecht, waar men meer de neiging had de nadruk te leggen op de lokale autonomie. De eerste vormen van samenwerking tussen beide banken, zien we echter al in de jaren veertig. In 1974 werd het eerste gezamenlijke bankgebouw geopend aan de Bovenweg 180. Dit werd het hoofdkantoor en in Oudorp kwam een bijkantoor in het al bestaande gebouw. Rabobank Sint-Pancras 103

De Klin - Sint Pancras | 2015 | | pagina 102