Beste lezers van De Klin, In mijn voorwoord van vorig jaar gaf ik u aan dat het verkrijgen van een eigen locatie, die recht doet aan onze vereniging, zeer moeizaam verliep. Daarin is nu helaas nog niets veranderd. Op het moment van schrijven (5 november 2014) is de situatie zelfs nog verslechterd als gevolg van nieuw accommodatie- en subsidiebeleid! Dat betekent een voorstel van het College van B&W om het door ons beoogde Witte-Kruisgebouw tegen marktwaarde te verkopen aan de hoogste bieder. Dat werd ons in een overleg op 18 juni 2014 eventjes meegedeeld door de burgemeester en de wethouder van financiën. Wij dachten in maart 2014 nog dat wij aardig op weg waren... Diverse 'hobbels' in de procedure, voorafgaand aan een overdracht om niet, waren genomen. aanpassing van de kadastrale gegevens betreffende de scheiding tussen Nobelhof 1 en 2 waren opgelost. via de juridische medewerker van de gemeente gold dat ook voor de erfdienstbaarheden die een rol speelden. onderzoek naar mogelijke sprake van staatssteun bij overdracht om niet gaf aan, dat daarvan géén sprake was. In het gesprek van 18 juni jl. hebben wij aangegeven alle, ons ter beschikking staande, democratische middelen aan te wenden om het huidige College te bewegen om in ons geval het traject van haar voorgangers (College èn Raad 2010-2014) te continueren. Het standpunt van zowel het vorige College als de Raad om ons te helpen aan de oplossing van ons accommodatieprobleem bevond zich immers in een vergevorderd stadium. Wij hadden in de krant al gelezen èn via de wandelgangen vernomen dat er diverse panden van de gemeente in de verkoop zouden gaan. Het Witte-Kruisgebouw werd hierbij niet genoemd... Dus gingen wij met gepaste hoop naar dat gesprek...! Het is inmiddels voor velen duidelijk wat de boodschap was. U mag geloven dat wij buitengewoon verontwaardigd waren te moeten horen dat er - na 4 jaar steggelen - een streep door de overdracht ging! Van de voorzitter

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 9