Na een intensieve bouwperiode wordt op 31 januari 1997 het Jeugdhuis heropend. Het bestuui van het Jeugdhuis wordt tijdens de opening blij verrast door bouwbedrijf Groen en Wit. Het bouwbedrijf, bij monde van Sjaak Wit, schenkt het naambord 'Het Jeugdhuis' wat aan de voorgevel prijkt. Gevel Jeugdhuis met het door bouwbedrijf Groen en Wit geschonken naambord Menno Gerritsen en Johan Bartelomij zijn in 2003 tegelijkertijd gestopt met hun activiteiten voor het Jeugdhuis. Zij wijten het aan de politiek/gemeente dat het jongerenwerk in Sint Pancras op z'n gat ligt. 'Door te veel regels en bemoeienis werd het de jeugd onmogelijk gemaakt om met plezier iets op te bouwen voor de jeugd.' Wat vind je van de teloorgang van het Jeugdhuis? Rob van der Plas: 'Jammer van het pand, zonde? Tja... ik weet niet of er een behoefte is nu. Het is aan de nieuwe generatie om dit te willen. Wij zijn nu de ouderen, altijd bereid om te helpen, maar het initiatief moet van de jongeren komen.' AFSLUITING TOT SLOT Tot slot danken wij een ieder die een bijdrage heeft geleverd aan de totstandkoming van dit artikel. In de Klin 2015 willen we nog éénmaal de geschiedenis van het Jeugdhuis aan bod laten komen in de vorm van een tournee langs alle Popfestivals van het Jeugdhuis. Heb je nog leuk beeldmateriaal, een verhaal of iets anders en denk je dat dat niet mag ontbreken in die editie van de Klin, meld je dan bij de redactie van de Klin. Dit artikel is wederom met veel plezier samengesteld door Dennis Bakker, Suzanne de Wit en Ronald Bouma. 86

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 88