Je was eigenlijk meer creatief vormgever dan huisschilder ten tijde van de nieuwbouw. Hoe ben je op het idee gekomen om het zo te doen zoals je gedaan hebt? 'Voor de zaal lag er een plan van de Heineken-brouwerij. Een ontwerp met wat vaste kleuren. Dat werd de leidraad. Er was weinig geld voor verf dus haalde ik een deel 'restverf' via Kloosterboer-Decor voor o.a. het veelbesproken paarse plafond! Voor de muren had ik 2 kleuren uitgezocht bij Poolverf uit Alkmaar, maar omdat de oude meneer Pool nog met de hand mengde, zag het er toch iets anders uit. het beoogde terracotta werd wat rozer. Dus spetterden we de muren maar granito. Tsja, je moet ook een beetje inventief zijn als decorbouwer. Ik streefde naar een beetje warm, doorleefd, een beetje oud gemaakt interieur, schilderde wat oude sluitstenen boven de deuren, hier en daar een zogenaamde scheur in de muur, enz. Het eindresultaat mocht er wezen, en ik was niet de enige die dat vond. We hebben het samen gedaan. Tijdens de afwerking kwamen suggesties en ideeën van links en rechts aanvliegen. Soms werd er zelfs heftig gediscussieerd weet ik nog...' Gingen die heftige discussies niet ten koste van de sfeer? 'De sfeer was goed, maar we hadden niet veel tijd, dus af en toe wel wat stress hier en daar. Ik heb er uiteindelijk meer tijd aan besteed dan ik van plan was, maar dat was vooral omdat Ronald Bouma geen tijd had vanwege schoolse zaken en ik hem en de anderen niet in de steek wilde laten. Gelukkig is hij geslaagd voor dat diploma, dus het was gelukkig de moeite.' Michel Bartelomij Nog leuke dingen meegemaakt tijdens de bouw? 'Tsja, zoveel. Ik weet nog dat iemand met een regenpak door de bagger onder het pand door (kruipruimte) kroop om een bierleiding te trekken, nét voor de opening. De pijp die keurig gelegd was om de nieuwe leiding doorheen te voeren, was te krap en het gat moest om 4 uur nog even uitgehakt worden. Lachen gieren brullen natuurlijk, hij zag helemaal zwart en was kleddernat, maar de klus was geklaaid. Tsja, het ging immers wél om bier, daar wilden ze wel even moeite voot doen, haha!

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 87