Afbouwen interieur in zelfwerkzaamheid Roland Verduin heeft ten tijde van de nieuwbouw voor het nieuwe Jeugdhuis gewerkt als onderaannemer, maar ook als vrijwilliger. De werkzaamheden liepen wat dat betreft wat door elkaar heen. Hij was als oud-Jeugdhuisganger en muzikant vaak te vinden in het oude gebouw aan het Beverplein en voelde zich op deze manier sterk verbonden met het jongerenwerk in Sint Pancras. Roland Verduin: 'Alle poeha rondom de nieuwbouw ging in die tijd langs mij heen. Ik speelde destijds fanatiek handbal, speelde in meerdere bandjes en had mijn eigen bedrijf. Genoeg aan me hoofd dus. Op een gegeven moment heeft Ronald Bouma mij benaderd of ik voor een vloer kon zorgen en of ik er een aantal podiumblokken bij kon maken. Die vloer was een nachtmerrie! De praktijk leerde dat de vloerdelen teveel beïnvloed werden door het restvocht dat vanuit de dekvloer door het gewapende plastic trok. Het gevolg was dat de vloer al na een paar maanden omhoog kwam en niet zon klein beetje ook. Met het in de olie zetten van de vloer ging het ook al niet veel beter... Ik weet nog dat de tijd eigenlijk te kort was om de olie goed te laten drogen. Gevolg was dat de olie tijdens de opening onvoldoende gedroogd was waardoor iedereen na de opening nog lang bleef 'plakken' haha!' Aan het woord zijn Menno Gerritsen en Johan Bartelomij. Zij waren actief voor het Jeugdhuis en bestuursleden zo rond 1996. Zij zaten onder andere samen in het bestuur met: Ronald Bouma (later Angelique Nieuwland), Brenda Jonker, Marcel Dekker, Wim Nijdam en jongerenwerker Jet Wesseling (later Chris Dekker). Ik kan me nog herinneren dat de sfeer in die tijd opperbest was. Tussentijds was er ook nog een bouwdorp geweest waarbij de vele medewerkers hun bijdrage leverden en dat gaf volgens mij iedereen een 'boost' om er weer voor te gaan. Iedereen had er zin in!'" Zit de nieuwbouw van het Jeugdhuis nog vers je geheugen? Johan Bartelomij. 'We hadden veel hulp van ouders van jeugdhuisgangers, oud- jeugdhuisgangers en natuurlijk de jeugdhuisjeugd zelf." Menno Gerritsen weet zich wat namen te herinneren. "Zo weet ik dat Roland Verduin de vloer erin heeft gelegd en dat Jos Verduin samen met Mark Alferink de lambrisering voor hun rekening hebben genomen. Rob van der Plas was er ook bijna elke dag om de boel te schil deren en voor andere creatieve ideeën. Vader Bartelomij heeft heel wat elektra voor zijn rekening genomen en de bar is neergezet door meneer Van Veen. Het meeste schilderwerk is uiteindelijk gedaan door de medewerkers van het Jeugdhuis zelf.'

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 84