Dat zijn oorlogsverleden, naarmate zijn leeftijd vorderde, nadrukkelijker naar boven kwam, is herkenbaar bij mensen met dit soort ervaringen. De meesten onder ons zullen zich Siem Wognum herinneren als dé man van 'Oud-Sint-Pancras' of van, zoals nu, 'De Historische Vereniging Sint Pancras'. De eerder genoemde lezingen trokken heel veel bezoekers en werden mede daardoor bekend, niet alleen in Sint Pancras, maar ook daar buiten. Het moet hem daarnaast heel veel voldoening hebben gegeven om nog te komen tot de uitvoering van één van zijn vele dromen: het maken van een boek over de tuinbouw in Sint Pancras. Het is een prachtige uitgave geworden en er zijn boven verwachting veel exemplaren van verkocht. Ook zal de herinnering aan Sint Pancras als tuindersdorp, naast deze uitgave altijd blijvend aanwezig zijn door het beeld van de kloetende tuinder bij de 'Molenhoeve'. Dit was ook weer een initiatief van Siem. Een dorpsfiguur is heengegaan. In de laatste periode van zijn leven had hij het zwaar en wilde hij dood. Met hem gaat een man heen, door velen gekend door o.a. al datgene wat hier boven staat vermeld en nog veel meer. Hij was een man met een missie, een vechter voor alles wat voor hem belangrijk was. Dat is veel en velen in het dorp ten goede gekomen. Maar niet iedereen was altijd gelukkig met de wijze waarop Siem dat aanpakte. Als je gedreven bent om iets te willen bereiken, dan ga je wel eens te ver en ga je er te gemakkelijk van uit dat iedereen jouw weg deelt, wat niet altijd het geval is... Ook dat is hem overkomen. Echter, hoe je het wendt of keert... Siem Wognum heeft niet alleen zichzelf, maar ook 'zijn' Sint Pancras, dus ook 'ons' Sint Pancras op de kaart gezet! Hiervoor zijn wij hem heel veel dank verschuldigd. men Op 15 december 2014 is Siem overleden. Moge hij rusten in vrede Bestuur Historische Vereniging Sint-Pancras tMïïi w^mm

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 7