Naast de inhoudelijk kritische vragen wordt lovend gesproken over het ontwerp van het nieuwe gebouw en wordt de waardering uitgesproken voor de aanpak door de gemeente en het bestuur van het Jeugdhuis en het initiatief van het houden van een dergelijke informatieavond. SINT-P ANCRAS De plaatselijke aannemer Groen en Wit hoopt half april te beginnen met de bouw van het Jeugdhuis in Sint-Pancras. Het be stuur van de jongeren- club hoopt het nieuwe ge bouw met de nazomer feesten in september te betrekken. Of dat lukt, is de vraag. Andere gebruikers Noordhollandsch Dagblad van 11 maart 1996 H2£: hebben ook hel huidige Jeugd huis gebouwd Poosje geen jeugdwerk Dal was vijftien jaar geleden. Nadat een betonvloer was ge stort. werd met houten onder delen van een voormalig nood- kerkje in Andijk een eigen on derkomen voor de jeugd ge bouwd. Het jeugdwerk in Sint- Pancras komt voort uit activi teiten in café Rust Wat. Het Jeugdhuis is al twee jaar volle dig af. Het nieuwe gebouw wordt op dezelfde plaats gezet. Het oude zal worden gesloopt. Daardoor eindigt het Jeugd huis-seizoen drie maanden eer der. Voorzitter Bouma: „We hadden de keus. Of later door gaan en later in het nieuwe ge bouw. Maar we wilden graag weer open zijn met de nazo merfeesten." Groen en Wit gaat bouwen naar een ontwerp van architect J. Volbeda uit Oudkarspel. De totale oppervlakte van het cen trum wordt 250 vierkante me ter. De huidige grootte is 180 vierkante meter. Een belang rijke verandering is de grote zaal. Die wordt vier meter hoog, met een oppervlakte van 100 vierkante meter Het Jeugdhuisbestuur hoopt enige zelfwerkzaamheid te vernch ten. Of de aannemer halverwege volgende maand kan beginnen, is afhankelijk van de gemeente Het is nog onzeker wanneer de gemeente de benodige vergun ningen kan verlenen De mi lieu- en hinderwetvergunning zijn in procedure. Dat geldt weldra ook voor de noodza kelijke wijziging van het be stemmingsplan. Er moet een artikel 19-procedure worden gevoerd. De raadscommissie grondgebiedszaken en ruimte lijke ordening brengt er mor gen advies over uit. Het is on duidelijk of het nieuwbouw- plan op bezwaren stuit. De meeste omwonenden hebben op een voorlichtingsbijeen komst positief gereageerd op hel plan. Bezwaren leiden tot vertraging De vaste openingstijden van het huidige Jeugdhuis zijn woensdagavond, vrijdag avond. zondagmiddag en - avond, met eens in de maand zaterdagavond. Het bestuur wil vaker open zijn. Hierover zal met de gemeente worden ge praat. Het bestuur verwacht dal het nieuwe complex een stevige impuls zal betekenen voor het jongerenwerk in Sint- Pancras. Veel zal afhangen van de gebruiksvoorwaarden van de gemeente. Stichting 't Jeugdhuis wordt hoofdgebruiker Er is ook ruim te voor andere activiteiten. Het is nog niet bekend welke dat worden. Wethouder F. Burkels van de Onafhankelijke Politie ke Partij (de groep Spaansen van Langedijker Belang): „Daar is nog niets over te zeg gen. We zijn er nog niet mee be zig De gemeente heeft als ver huurder 490.000 beschikbaar gesteld voor de nieuwbouw. In gericht en al kost het nieuwe centrum 100.000 tot 150.000 meer. De stichting 't Jeugdhuis moet zelf dit extra bedrag op ta fel leggen. Hiervoor zijn ai di verse fondsen benaderd. Voor zitter Ronald Bouma verwacht dat het er komt. Het geld is be doeld voor de inventaris Een gift uit het plaatselijke Kossen- Leijen Fonds is al toegezegd De gemeente Langedijk heeft Groen en Wit gekozen uit vier bedrijven. De aannemers waren uitgenodigd om een plan in te dienen. Vooral op geluids aspecten scoorde de opzet van Groen en Wit hoog. Aan ge luidsisolatie worden strenge ei sen gesteld. De buurt moet geen hinder ondervinden van het geluid binnen. Aannemer Sjaak Wit: „Wij vinden het heel leuk dat wij deze klus mogen doen. Wij zijn hier gevestigd en Zo gaat het nieuwe Jeugdhuis In Sint-Pancras er uit zien «Nrti Van onze versUffever bouw Pancras

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 69