In oktober 1993 vindt pas weer een gesprek plaats tussen de gemeente en het Jeugdhuis waar burgemeester Bulte ruimte in de discussie biedt voor een podiumfunctie en een nieuwbouw in de bestaande omgeving. Dit heeft echter forse financiële consequenties waar het Jeugdhuis zelf ook aan moet bijdragen. Vanuit de gemeente wordt een budget van fl. 300.000 beschikbaar gesteld. Het Jeugdhuis: de heren Veenstra, Voschezang en Meester; Gemeente: burgemeester Bulte, wethouder De Boer en de heer Bons Onderwerp: vervanging accommodatie Het Jeugdhuis. Burgemeester Bulte leidt het onderwerp in. Het college heeft ervoor gekozen de vervanging van Het Jeugdhuis niet in een breder perspectief met De Koog te plaatsen, maar het onderwerp op het niveau van Sint-Pancras af te handelen. Het traject De Geist heeft niet tot resultaat geleid. Het is wijsheid deze mogelijkheid niet meer te accentueren. Na verschillende lokaties te hebben beoordeeld is het college tot het besluit gekomen dat een nieuw Jeugdhuis in de huidige omgeving moet komen. In financiéle zin is het college bereid de opgebouwde reserve in te zetten en dit aan te vullen tot 300.000,Spreker vraagt wat Het Jeugdhuis zelf in kan brengen. De heer Meester zegt dat het VSB-fonds is aangeschreven. Over deze aanvraag wordt binnen een maand uitsluitsel verwacht. De heer Veenstra zegt dat de subsidiewijziging bekend is. De heer Meester zegt dat 10 formatie-uren een mager aantal is. Uitvoerende taken zijn niet mogelijk, het blijft bij ondersteuning van het bestuur. Burgemeester Bulte vraagt om een suggestie hoe verder te handelen. Wethouder De Boer zegt dat het huidige gebouw niet op instorten staat. In de huidige collegeperiode dient een principe-besluit over Het Jeugdhuis te worden genomen, de uitvoering van het besluit kan later. De heer Meester vraagt of het huidige gebouw kan blijven staan als het nieuwe neergezet wordt. Burgemeester Bulte zegt hiertoe geen mogelijkheden te zien. Bij een andere lokatie van Het Jeugdhuis in de huidige omgeving moet niet aan een grote afstand ten opzichte van het huidige gebouw worden gedacht. S* en Het Jeugdhuis, gehouden op Aanwezig: GEMEENTE -J

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 52