Hoe kwamen jullie op het eerste ontwerp? 'Om het nieuwe Jeugdhuis van de grond te krijgen hebben Eric en ik zelf een ontwerp gemaakt. Een eerste ontwerp van Eric en een tweede ontwerp van mij. Het eerste ontwerp was gebaseerd op het oude Jeugdhuis met de functies van de ruimtes zoals in het oude Jeugdhuis, met als verschil een split-level. Het ontwerp bestond uit een zaal met de vloer op maaiveldniveau met een daarbij horende hoogte en daar voor, aan de kant van het parkeerterrein, een verdiept gedeelte, zeg maar een halve kelder. Daar bovenop de kantoorruimtes en de disco die daardoor op een hoger niveau dan de zaal lagen. De hoogte van deze verdieping was dan net zo hoog als de zaal zodat het dak geen hoogteverschil had. Op zich leuk bedacht vonden we zelf! Helaas dacht de gemeente daar anders over. De gemeente liet niets heel van ons ontwerp...' van roepen oncreet Klopt het dat de gedachte over een nieuw Jeugdhuis vaart kreeg tijdens een politiek café in het Jeugdhuis? 'In het Jeugdhuis werd rondom de verkiezingsperiode meestal een politiek café gehouden om de politieke partijen de kans te geven om aan de jongeren hun beleid te vertellen. Tijdens die avonden kwam geregeld de vraag vanuit het publiek langs of het niet eens tijd werd voor een deugdelijk gebouw. Zo gebeurde het eens dat wethouder Rob de Boer ons uitdaagde om dan maar eens een keer met plannen te komen.' Met welke eisen of wensen hebben jullie vooral rekening gehouden tijdens het maken van een ontwerp? 'Volgens mij waren er in het begin geen eisen of wensen, behalve natuurlijk dat het veel beter geluidwerend werd, maar dat kon al gauw. Pas later is een pakket van eisen opgesteld vanuit het Jeugdhuis. Achteraf gezien hebben we ons natuurlijk erg laten leiden door het toenmalige gebouw en de ruimtes. We maakten er wel een iets beter en logischer gebouw van, maar wel erg gericht op de ruimtes die er toen ook waren. We waren niet bezig met toekomstwaarde in de zin van multifunctionaliteit. Het moest gewoon voldoen aan het toenmalige gebruik.' Nog professioneel hulp gehad tijdens de ontwerpfase? 'Mijn vader had destijds een bouwkundig teken- en adviesbureau aan huis. Ongetwijfeld zal mijn vader wel even hebben meegekeken en wat tips hebben gegeven, maar meestal liet hij me hierin zoveel mogelijk mijn gang gaan. Hij nam het werk niet van ons over. We hebben het echt allemaal zelf bedacht en gedaan. isplannen Ie nodiqe lebben wij Boer en dat wij. et de ge kheden tot jongeren- /aarln de dat deze anig dun, te voor- makkelijk ntakt ge mmm

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 45