7. Veel leeven nog in vreugd, Voort in haer jonge Ieugd, Vloeke en zweere vroeg en laet, Ia zelfs ook klyne Kinders op de straet, Veel gierigaers woekers zaem, Bedriegers agterklappers van Gods naem, Wild niet liegen nog begeeren, Uw even naestens goed, dat eeuwig treuren doet. 8. Ach menschen wie gy zyt, 't Is hier een korten tyd, Dat wy in de Bedroefde weereld zyn, De een vol vreugd de andre vol pyn, Mogte wy al te zaem. Met Lazarus het Hemelryk ontfaen, 't Staet duidelyk beschreeven, Den Ryken vrek zeer snel, Moest branden in de Hel. 9. Bedenkt dat stuk dog wel, Tragt na geen overspel, Verlaet de Waereld agt geen hooge staet, 't Zy al dingen door des Zatans raet. De haet en nyd is groot, De eene Mensch gunt de aer geen brood, Het is 't beloop van deeze weereld, Maer gaet het den Armen wel, Een ander heeft veel gekwel. 10. Betreur dog klyn en groot, 't Eynde is de Dood, Dat wv van hier eens moeten scheiden gaen, Denkt aen het Kind wat zy heeft uitgestaen, Zy riep tot Iezus goed, Schenkt my offerhande van uw bloed, Ach mogt ik maer genieten, O Heer geef my tot prys, U 's Heemels Paradys. 11. Spiegelt uw al te zaem. Vreest dog des Heeren naem, Laet ons al tot een teeken zyn, Al zyn 't Vorsten Prinsen groot of klyn, Al zyt gy hoog van staet, Niemand is 'er die 'er vry van gaet, Wy moeten eens voor God verschyne, Om loon na werk te ontvaen, Voor dat men heeft gedaen. Uiteraard heeft de heer Kooy bovenstaande informatie via ons secretariaat ontvangen. De redactie

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 31