Stem: Wat is de liefde blind, &c. 1. ACh Christen Menschen al, Hoort eens naer dit Geval, 't Is een stuk het is Waeragtig waer, Op een Dorp een uur van Alkmaer, St. BANKRES zo men zeid. God toont over al zyn Almagtigheid. Dat aen een Meisje wilt aenhooren, Raekten buiten 't Verstand, Door Godes slaende Hand. 2. Beschouwd dat wonder aen, Blyft hier een weinig staen, Maer Iezus heeft haer door Zyn wys belyt 't Kind gered van haer krankzinnigheid Laet 't ons een teeken zyn. Voor lonk, Oud, Arm Groot en Klyn Wilt dit stuk eens overdenken, Zy heeft in geen 6 Jaer lank, Genoote spys of Drank. 3. Het Meisje zo ik verklaer, Is oud 16 a 17 Jaer, De zaek is ieder een bekent, In Noordholland of elders daer omtrent, Bedenkt dog meer en meer, Zy word gespyst en gelaeft van de Heer, Men kan 't anders niet aenmerken, God laet haer voor een prooy, Haer naem is GEUTJE BOOY. 4. Verdraegt 't met gedult, 't Is ons zonde schuld, Merkt vry dat droevig Schouwspel aen, En wilt 't Bybel woord dog niet versmaen, Maer leeft na Godes wet, Die 't Oude en 't Nieuwe verbond heeft ingezet, Dan zal u God ook niet verlaten, Tragt niet na 's Weerelds goet, Dat meenig treuren doet. 5. Elk spreekt na zyn verstand, 't Komt al uyt verre Land, Dwaze mensch denk dog zo niet verkeerd, 't Is God die hier overal Regeerd, Daerom zyn Toorn brand, Ons zonde zyn de plaegen over 't Land, Tragt na geen goed of hooge staet, Goud, Silver ofte Geld, Word by God niet geteld. 6. Denk tog het is onze schuld, Wy tergen Gods gedult, Ons zonde zyn de straffen over 't Land, Drie laaren met Watervloet aen alle kand, De Straffe onder 't Vee. Menschen en Scheepen zyn vergaen op zee, Laete wy ons tot Iezus keeren, 't Ligt dat brand zo klaer, Nog op den Kandelaer.

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 30