- Van de erven Jaap Kieft/Afra Quant ontvingen wij enkele albums met prachtige foto's, losse foto's en diverse documenten. Met name Jaap was een bevlogen ver zamelaar van alles wat met Sint Pancras te maken had. Zo had hij een prachtige verzameling tuinbouwgereedschap verzameld. Deze verzameling is al jaren bij Gijs Schot in de Schermer ondergebracht en wordt nog elk jaar in augustus aan het publiek getoond! - Van de familie Kroonenburg ontvingen wij ook interessante documenten, foto's, een prachtig schilderij van het oude gemeentehuis. Ook kregen wij de stoel van voormalig burgemeester C.K.Kroonenburg. Bovendien kregen wij toestemming van de familie om het interieur van de burgemeesterswoning te fotograferen! - Van mevrouw Wil Koning-van Ellen ontvingen wij enkele documenten, foto's van de TWuyverhoek en een geëmailleerd bordje met daarop de naam 'Sint Pan cras'. Een en ander bijeen gebracht door haar overleden echtgenoot Dirk Koning. - Van mevrouw Door Tamis-Verduin kregen wij een zaaimachine, die de tuinders ooit op de akker of op het land achter het huis gebruikten. Oók weer zo'n voor werp dat je graag wilt tonen in een daarvoor geschikte ruimte! - Van de heer Joop Vermeer ontvingen wij een werkelijk unieke verzameling foto's en documenten. Wat de foto's betreft gaan wij terug naar begin jaren tachtig. Op aanraden van dhr. H. Bulte, toen onze burgemeester, werden deze foto's tentoongesteld in het dorpshuis. Er was veel belangstelling en de idee werd geboren een Historische Vereniging op te richten.- Dat werd de vereniging 'Oud-Sint Pancras', een naam die nog bij velen leeft! In 1985 was het zover: Op 8 oktober werd de Historische Vereniging opgericht! - Mevrouw E. van der Streek-Hopman schonk ons een schilderij van het huis dat er stond vóór de jaren dat haar huidige woning daar werd gebouwd. We hebben het over Bovenweg 110. - Mevrouw W. Van Dalen - Geluk schonk diverse oude huishoudelijke gebruiks voorwerpen Alle gevers hartelijk dank! 19 Schenkingen

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 21