Mei Op 4 mei, tijdens de dodenherdenking, heeft een delegatie van het bestuur, namens de vereniging bloemen gelegd bij het monument voor de gevallen Sint Pancrassers. Juli De historische wandelingen door het dorp gingen weer van start. We zijn blij dat we mevrouw Sita Wagenaar als 8e gids mochten verwelkomen. September Tijdens de Nazomerfeesten was de vereniging weer present met een kraam. We konden ons verheugen over veel belangstelling. Dit kwam mede door de voorinschrijving van de boeken over Sint Pancras. Ook de Sint Pancrasser vlaggen vonden weer veel aftrek. De historische wandeling tijdens de Nazomerfeesten was een groot succes. Maar liefst 40 personen liepen mee. De fototentoonstelling, met als thema 'Dertig jaar Nazomerfeesten', trok vooral 's middags veel bezoekers, 's Avonds gooide het slechte weer roet in het eten. Op 18 september vond, onder auspiciën van de Historische Vereniging Sint- Pancras, de presentatie plaats van de boeken 'De geschiedenis van Sint Pancras tot ca. 1900', geschreven door Bert Buitink en 'Het tuindersleven in Sint Pancras', geschreven door de Siem Wognum. De vele aanwezigen genoten van een zeer geanimeerde avond met verschillende gastoptredens. Voor een uitgebreid verslag verwijs ik naar De Klin nr. 28 van december 2013. We kunnen nu vaststellen dat alle boeken verkocht zijn en dankzij onze medewerkers bij de Sint Pancrassers, die ze bij voorinschrijving besteld hadden, aan huis zijn bezorgd. Oktober Tijdens de evaluatievergadering van de gidsen van de historische wandelingen werd geconstateerd dat het een zeer geslaagd jaar is geweest. De vereniging heeft veel goodwill gekweekt, mede door de gratis deelname aan 'A Sisters Hope' en de wandelingen tijdens de Nazomerfeesten. Na een voorzichtige start in 2012, mochten we dit jaar in totaal maar liefst 220 enthousiaste deelnemers begroeten. Tevens mag de groep zich gelukkig prijzen met de komst van de heer Willem van Doorn, zodat de groep nu met 9 gidsen het nieuwe seizoen ingaat.

De Klin - Sint Pancras | 2014 | | pagina 15